Wydarzenia

Łosickie Anioły

Dzisiaj nasi uczniowie wzięli udział w XIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Łosickie Anioły” w Łosicach. Uczennica klasy IV - Amelia Szysz wystąpiła z pastorałką „Kołysanka” i zajęła II miejsce w kategorii soliści kl. 0 i I-IV szkół podstawowych. Uczniowie klasy III zaprezentowali pastorałkę „Mali pastuszkowie” i otrzymali wyróżnienie w kategorii zespoły kl. I-IV szkół podstawowych. Serdecznie gratulujemy chęci oraz odwagi i życzymy dalszych sukcesów wokalnych. 🎹🪈🎤
 

 

Palenie zabija.

Przestrzegają o tym producenci papierosów, minister zdrowia, lekarze, nauczyciele, rodzice... Wiemy, że dym z papierosa zawiera ponad 70 substancji powodujących raka. A co z tak popularnymi e- papierosami? W naszej szkole rozpoczęliśmy kampanię informującą o szkodliwości palenia zarówno wyrobów tytoniowych jak i e - papierosów.
 
 

A.A. i D.K.

"4 złote minuty"

Nauka pierwszej pomocy w klasie czwartej i piątej - warsztaty z p. Renatą Głuchowską.

 

 

 

Jasełka

W piątek mieliśmy okazję obejrzeć jasełka pt. "Boża miłość w nowoczesnym świecie", które przygotowali uczniowie klasy III i IV pod kierunkim p. Elżbiety Bogaj. Aktorzy przedstawili nam współczesną wizję narodzin Jezusa.
Podczas uroczystości wystąpili także instrumentaliści: Anna Bartoszuk, Bartosz Józwiuk oraz Amelia Szysz. Nasi muzycy, przy akompaniamencie Pana Dyrektora, umilili publiczności czas kolędami i utworami świątecznymi.
Wszyscy wysłuchaliśmy życzeń od Dyrekcji oraz Samorządu Uczniowskiego.
Wszystkim Państwu życzymy spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia 🌲🎁🎄🎀
 
 
 
 
Fot. E.W.

Mikołajki klasy 3

Udało się! Klasa 3 uratowała święta! Będą prezenty! 🎁🎁🎁 Dziś w nocy złośliwy stworek Grinuś zabrał wszystkie atrybuty związane ze świętami. Uczniowie wzięli udział w challenge i wykonując różne zadania odzyskali przedmioty i zdobyli medal świątecznych pomocników Mikołaja. Za swoją pracę wszyscy otrzymali upominki. Aby poczuć magię świąt wykonaliśmy piękne ozdoby na naszą klasową choinkę i sprawdziliśmy naszą wiedzę o Mikołaju.

 

 

 

Stulecie szkoły w Platerowie

Słowa Stanisława Wyspiańskiego: „Każdy jubileusz wnosi w życie świeży zapał i nową mądrość” przywołał Dyrektor Grzegorz Szymanek, witając: Uczniów, „Rodziców, Absolwentów oraz Sympatyków naszej pracy”, którzy przybyli 29 listopada na drugą część uroczystości z okazji stulecia szkoły w Platerowie.
Tradycyjnie historię powstania oraz początki jej działalności szczegółowo przedstawił p. Dariusz Kazun. Siedząc w wiklinowym fotelu, opowiadał m.in. o pierwszym nauczycielu kontraktowym z Sambora Danielu Chemyczu, pieczęci szkolnej „z orłem w koronie”, nauce w stodole, kwietniowych nasadzeniach drzew liściastych, dębie, pod którym zakopano pierwszą (!) kapsułę czasu, sukcesach muzycznych i sportowych platerowskich uczniów, remontach oraz spotkaniach absolwentów.
Oprawę muzyczną zapewnił Zespół Pieśni i Tańca „Pasieka”. Kapela przygrywała do taktu „Małej Pasiece” w polce, krzyżaku oraz „Zielonej kalinie”. Następnie Zespół w sobie właściwy, pełen werwy i animuszu, sposób - zatańczył i zaśpiewał podlaskie melodie.
Litewnicka Julia – uczennica klasy ósmej oraz p. Paweł Ostaszewski zgrabnie poprowadzili uroczystość.
Artystyczną część wydarzenia ubogaciły koncerty instrumentalne uczniów. Anna Bartoszuk zabrała nas w to listopadowe popołudnie do słonecznych Włoch i zagrała: „Wróć do Sorento”, a Amelia Szysz przeniosła słuchaczy w odrębną krainę, przedstawiając „Walczyk tyrolski”.
Teatr szkolny pod kierunkiem p. Agnieszki Agapow, kolejny już raz, zwrócił się do Odbiorcy z przekazem: „Bądź sobą, szukaj własnej drogi.”
Pewien (niebagatelny) element uroczystości z okazji stulecia naszej szkoły odbył się przed budynkiem ZPO. Tu, w ogrodzie (w związku z obchodami roku jubileuszowego), zasadzono dwa dęby oraz postawiono kamień upamiętniający Tych, „którzy ją tworzyli”. Pod nim, z myślą o potomnych, zakopano kapsułę czasu, bo: „Czas jak złośliwy kornik, wierci dziurę w pamięci.”
 

 

 

 

 
 

 

Doświadczenia i eksperymenty

„Każde doświadczenie czegoś uczy. Kiedy przestajesz się uczyć, przestajesz żyć w pełnym tego słowa znaczeniu. A celem życia jest, przede wszystkim, przeżyć je do granic możliwości doświadczyć wszystkiego co piękne, wytrwale i bez obaw zdobywać nowe i bogatsze doświadczenie.”
Dzisiaj poprzez doświadczenia i eksperymenty uczniowie klas I-VI mieli możliwość zapoznać się z suchym lodem. Przypominając sobie stany skupienia, stworzyliśmy gęsty dym, potwora z piany oraz "grzyba" gazowego. Rozmawialiśmy też o kolorach podstawowych i pochodnych. Cały pokaz okraszony był dymem oraz aurą tajemniczości. Uczniowie zostali zachęceni do poznawania otaczającego nas świata. Miejmy nadzieję, że zapalony został ogień chęci do nauki.
 
 
 
E.W.

Spotkanie z groomerem

Uczniów klas 1-3 odwiedziła Pani Malwina, która jest groomerem i prowadzi własny salon pielęgnacji dla zwierząt „Wyczesani”. Pani Malwina opowiedziała nam na czym polega jej praca oraz pokazała narzędzia, które w niej wykorzystuje. Dzieci dowiedziały się jak pielęgnować zwierzęta oraz jak dbać o zdrowie naszych pupili. Atrakcją spotkania był piesek, który przyjechał do nas ze swoją Panią. Każdy mógł potrzymać i poczesać Mopkę. Na koniec uczniowie spróbowali strzyżenia na specjalnych główkach oraz poczęstowali się czekoladką w kształcie kości i łapek, które przygotowała nam Pani Malwina.
 

 

M.W.

Andrzejki

„Andrzejkowe wróżby znam…
Z wosku dziś powróżę wam…
Spójrz tu konik, a tu kwiatek…
A to duży piękny statek…
Wróżby bardzo są magiczne…
Spełniają się marzenia liczne…
W listopadzie ciepło bywa…
Magia czarów dziś ożywa”…
21 listopada w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Huczna dyskoteka przebiegała w atmosferze wróżb i magii 🧙🏻💫, a pięknie udekorowana sala zachęcała do wspólnej zabawy. Oprócz świetnej zabawy przy muzyce mogliśmy skosztować pysznych gofrów, babeczek i ciasteczek 🍪🧁
Dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy chętnie zaangażowali się we wspólne przygotowanie imprezy.
 
 
 

 2839.jpg

A.Z.
 

Zaproszenie

Strona 1 z 73