Wydarzenia

Informacja

Spotkanie z rodzicami 01.10.2020r.

kl. I – godz. 16.00-16.50 – sala nr 2

kl. II – godz. 16.00-16.50 – sala nr 13

kl. III – godz. 16.00-16.50 – sala nr 1

kl. IV – godz. 16.00-16.50 – sala nr 12

kl. V – godz. 17.00-17.50 – sala nr 15

kl. VI – godz. 17.00-17.50 – sala nr 14

kl. VIII – godz. 17.00-17.50 – sala nr 5

UWAGA!

kl. VII – Z powodu choroby wychowawcy spotkanie odbędzie się w innym terminie.

Konkurs „Jesienne Cudaki”

Serdecznie zapraszam uczniów klas I-VI do wzięcia udziału w konkursie technicznym „Jesienne Cudaki”. Z jesiennych darów przyrody znalezionych w sadzie, ogrodzie, parku czy lesie stwórz ludzika, stworka, zwierzę, cudaka jesiennego.

Konkurs

„Legendy”

„Wydarzyło się to wiele lat temu w nadbużańskiej wsi Mężenin…”

Efekty działania „Historia w miejscach zaklęta”, które zaistniało w ramach „Europejskich Dni Dziedzictwa 2020” są do zobaczenia przy bramie wjazdowej do szkoły (ul. Siedlecka 7.) oraz do wysłuchania na naszej stronie.

Autorzy:

Agnieszka Agapow

Daniel Ludwiczuk

 

 

A.Z.Z.

„Ma przyszłość”

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią zmuszeni byliśmy do modyfikacji wprowadzonego w zeszłym roku szkolnym „czytania bostońskiego”.

A ponieważ wierzymy w słuszność wyśpiewanych przez Irenę Jarocką słów, iż:„ Czytanie ma ogromną przyszłość”, podobnie jak w minionym roku, dzień w szkole zaczynamy głośną lekturą  utworu dla dzieci i młodzieży.

 

A.Z.Z.

„Wędrówka po miejscach”

Fotografie ilustrujące sceny z naszych gminnych legend w weekend wrześniowy (EDD: 12-13/19-2O. O9.2O2Or.) wyeksponowano przy bramie wjazdowej do szkoły.

Autorem działania jest Agnieszka Agapow, a w sesji zdjęciowej pod okiem artysty Daniela Ludwiczuka uczestniczyła młodzież szkolna.

Działanie zostało wpisane do kalendarza wydarzeń realizowanych w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

https://edd.nid.pl/wydarzenia/historia-w-miejscach-zakleta/

 

 

A.Z.Z.

zdjęcia do legend: Daniel Ludwiczuk

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA ,,HISTORIA W MIEJSCACH ZAKLĘTA”

Każdy człowiek, miejsce, a nawet przedmiot ma swoją historię. Często wędrując po bezdrożach lub ulicach naszych miejscowości, zastanawiamy się: Dlaczego akurat tu stoi ten pochylony krzyż lub kapliczka? Z jakiego powodu mieszkańcy ostrzegają, aby unikać pewnych miejsc?

To właśnie takie miejsca i przedmioty są tematem naszego wydarzenia.

Naszą wędrówkę po miejscach, które mają swoją niesamowitą historię rozpoczynamy w Mężeninie, małej nadbużańskiej miejscowości.

Pierwsza opowieść jest o kapliczce stojącej w środku wsi, kolejna o krzyżu stojącym nieopodal dworu.

Zapraszamy do lektury lub słuchania.

Działanie zostało wpisane do kalendarza wydarzeń realizowanych w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

https://edd.nid.pl/wydarzenia/historia-w-miejscach-zakleta/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Legenda o krzyżu wotywnym Legenda 1 w wersji audio

Legenda o tym, jak figura św. Jana Nepomucena trafiła do Mężenina Legenda 2 w wersji audio

Zdjęcia: Daniel Ludwiczuk

Realizacja nagrań: Grzegorz Trochimiuk

Czytają: Szymon Dec, Bartosz Połoch

Informacja

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że nasza szkoła jest otwarta od poniedziałku do piątku od godziny 7.40. Wynika to z tego, iż nauczyciele w naszej szkole zaczynają od 7.40 dyżur. We wcześniejszych godzinach uczniowie nie mają zapewnionej opieki zgodnej z prawem. Za dzieci pozostawione na terenie szkoły w godzinach przed otwarciem szkoły odpowiadają rodzice. Po lekcjach, do odjazdu autobusu, dzieci mają zapewnioną opiekę na świetlicy szkolnej. 

Konkurs "Święty Jan Paweł II w oczach dziecka"

Rok 2020 to wyjątkowy czas dla upamiętnienia świętego Jana Pawła II. W maju obchodziliśmy setną rocznicę urodzin papieża Polaka, a Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. Informujemy, że Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie ogłasza konkurs plastyczny „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”. Zachęcamy do udziału. Konkurs trwa do 20 września 2020 r. Poniżej regulamin konkursu.

Regulamin

Stopka

 

„Wspomnienie w stylu zakopiańskim”

5 września 1915 roku zmarł Stanisław Witkiewicz herbu Nieczuja (ur. 21 V 1851r.) - malarz, pisarz i teoretyk sztuki, architekt oraz twórca i popularyzator stylu zakopiańskiego; ojciec Stanisława Ignacego Witkiewicza.

W maju 2O15r. podziwialiśmy domy postawione według jego projektów podczas obozu językowego w Zakopanem w ramach działania: „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe – Moja przyszłość” (dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki). Byliśmy w Willi „Oksza”, która od 2006 roku jest siedzibą Muzeum Tatrzańskiego im. dra Tytusa Chałubińskiego i znajduje się w nim Galeria Sztuki XX wieku. Stanęliśmy przy jego grobie na Pęksowym Brzyzku.

 

 

A.Z.Z.

fot. archiwum ZPO w Platerowie

„Aż przyszła jesień tegoroczna”

Niby tradycyjnie, a jednak inaczej…

Spotkaliśmy się  1 września na rozpoczęciu roku szkolnego 2020/2021.

Dyrektor Maria Daszko w swym wystąpieniu przywitała przybyłych po miesiącach więcej niż dwóch do murów szkolnych uczniów i nauczycieli, opowiedziała o planowanych do realizacji zadaniach (projekty: „I Will Be In Bussines World” i „Smart Schools Of 21st Century” – Programu Erasmus +, „Talent bez granic” NCK w ramach Programu Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży 2020, projekt „ Kompetencje kluczowe szansą na lepszą przyszłość” – dotacja  EFS ) oraz  przedstawiła zasady bezpieczeństwa, które obowiązują nas teraz pt.„Wewnętrzny regulamin funkcjonowania szkoły oraz pobytu ucznia w szkole podczas epidemii od dnia 1 września 2020r. oparty na wytycznych MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek”.

W 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej nauczyciel historii Maciej Zieliński  przypomniał zebranym znaczenie daty „1 września 1939r.”.

 

 

 

Jeremi Przybora

A.Z.Z.

fot. M. Wielogórska

Strona 1 z 46