Wydarzenia

„Bal”

Na balu karnawałowym 6 lutego zorganizowanym można było spotkać policjanta, piłkarza, a nawet Hermionę. Dzieci w ten wieczór kolejny raz pokazały, że lubią i potrafią bawić się w rytm muzyki i wskazówek wodzireja vel DJ’a. Przedstawiciele młodzieży również potańczyli przy znanych utworach. Przedsiębiorcza klasa piąta zorganizowała sprzedaż słodkości na rzecz …O tym teraz cicho sza!

A rodzice uczniów klasy pierwszej, drugiej i trzeciej ucieszyli najmłodsze dzieci oraz pracowników szkoły sympatycznym poczęstunkiem.

Dziękujemy za to serdecznie!

 

 

 

 

 

 

 

A.Z.Z.

fot. M. Wielogórska

„Pierwsza mobilność za nami!”

Nasza szkoła ma już za sobą pierwszy wyjazd  w ramach projektu Smart schools of 21st century. (Program Erasmus +). 6 uczniów  w wieku 12-14 lat wraz z opiekunami: panią Agnieszką Omelańczuk oraz panią Alicją Zienkiewicz - Zielińską przebywało w dniach 11-19 stycznia 2020 r. w stolicy Bawarii - Monachium.

W trakcie mobilności mieli szansę zapoznać się z lokalną kulturą i kuchnią, zwiedzali miasto, byli na koncercie  muzyki klasycznej w operze, wyjechali w Alpy, aby zobaczyć najbardziej znany niemiecki zamek –Neuschwanstein. Uczestnicy projektu spacerowali po parku olimpijskim oraz prześledzili proces produkcyjny samochodów w fabryce BMW. Ponadto obserwowali lekcje w szkole, wzięli udział w warsztatach multimedialnych i pracowali w grupach międzynarodowych.

Nowym doświadczeniem było z pewnością mieszkanie u niemieckich rodzin.  I  mimo wielu obaw przed wyjazdem, wszyscy uczniowie wracali do domu zadowoleni, bogatsi w nowe przeżycia i znajomości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A.O.

Konkurs "Zwiastuny wiosny"

Konkurs

„W trosce o środowisko”

Na szkolnych korytarzach pojawiły się nowe pojemniki na śmieci!

Pani Dyrektor Maria Daszko podczas apelu 3 lutego 2020r. opowiedziała o zasadności ich wprowadzenia  i zwróciła uwagę na konieczność segregowania odpadów na terenie szkoły. Zachęciła również zebranych do zachowań proekologicznych w miejscach, w których żyją/emy.   

 

A.Z.Z.

fot. M. Wielogórska, A.Z.Z.

„Nagrodzeni”

Ostatni przed feriami tydzień rozpoczął się dobrze dla uczniów, którzy wykazali się aktywnością, pomysłem oraz koncentracją i wzięli udział w organizowanych w szkole konkursach: fotograficznym „Fraktale są wśród nas” (dotacja Fundacji m Banku) oraz turnieju szachowym.

Organizatorzy obu wydarzeń: Jolanta Ostaszewska oraz Paweł Ostaszewski 3 lutego 2020r. nagrodzili zwycięzców.

 

 

 

 

A.Z.Z.

fot. M. Wielogórska

„Czytają”

I chociaż są uczniowie, którym popołudniowe czytanie bostońskie  „nie w smak”  jest: nie mają utworów  i innym spotkanie z książką zakłócają, to wśród dzieci z klas I-III widać zaangażowanie w lekturę.

Akcja „czytanie bostońskie” trwa!

„Kiedy układa się i wiąże słowa z innymi słowami – tworzy się nowe układy rzeczy, tworzy się świat.” /O. Tokarczuk/.
 

A.Z.Z.

„Tylko żwawo, tylko śmiało.”

Adaptację „Dziadów, część II” Adama Mickiewicza w wykonaniu szkolnego koła teatralnego pod opieką Agnieszki Agapow obejrzeli rodzice na zebraniu semestralnym.

Wśród poruszanych przez prowadzącą spotkanie Dyrektor Marię Daszko spraw znalazły się m.in. czytanie bostońskie i konsekwencje nieposiadania przez ucznia książki do cichej lektury poobiedniej, notoryczne spóźnianie się niektórych uczniów na pierwszą godzinę lekcyjną oraz (paradoksalnie) przychodzenie innych uczniów… zbyt wcześnie do szkoły.

Pierwszy semestr roku szkolnego 2019/2020 Pani Dyrektor uznała za udany, a o jego wynikach edukacyjnych i wychowawczych opowiedzieli wychowawcy w poszczególnych klasach.

 

 

 

A. Mickiewicz „Dziady , część II”

A.Z.Z.

fot. M. Wielogórska

Kochanym Babciom i Dziadkom

 21 i 22 stycznia to wyjątkowe dni dla każdej Babci i Dziadka, ale także dla wnuków. 22 stycznia uczniowie klas 1-3 zaprosili swoich dziadków do naszej szkoły na wspólne świętowanie. Uroczystość zaczął Pan Dyrektor – Grzegorz Szymanek, który podkreślił ważność dziadków w życiu każdego dziecka, a także złożył życzenia wszystkim zebranym. Klasa 1 wyraziła słowa wdzięczności w wierszykach. Uczniowie podziękowali swoim dziadkom za rosołek, kluseczki, uśmiech na twarzy, miłość, rozmowy godzinami, całusy i przytulanie. Zaśpiewali także piosenkę i przedstawili inscenizację „Jak rozmawia babcia z dziadkiem”. Klasa 2 przedstawiła humorystyczną inscenizację pt. „Dzień Babci i Dziadka” o tym jak to jest gdy współcześni wnukowie odwiedzają swoich dziadków. Dzieci zatańczyły krakowiaka, zaśpiewały wesołą piosenkę i przeczytały opisy dziadków. Uczniowie klasy 3 zaprezentowali inscenizację bajki pt. „Kopciuszek” w trzech aktach. Następnie zaśpiewali piosenkę „U babci jest słodko”. Na zakończenie wszyscy uczniowie zaśpiewali głośne „Sto lat” przybyłym gościom, po którym dziadkowie oraz uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców, którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wychowawczynie klas 1-3

Konkurs na kartkę bożonarodzeniową

Kilkoro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w konkursie plastycznym na kartkę bożonarodzeniową „Wigilijne życzenia”, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach. Konkurs miał rangę ogólnopolską i łącznie wzięło w nim udział prawie 900 uczniów z różnych stron Polski. Konkurs podzielony był na trzy kategorie: klasy 1-3, klasy 4-6 i klasy 7-8, w których nasza szkoła miała swoich reprezentantów. Dwie kartki naszych uczniów zostały docenione i nagrodzone przez komisję oceniającą. Uczennica klasy 1 – Paulina Baranow zajęła 1 miejsce w kategorii klas 1-3, a uczeń klasy 5 – Michał Szysz, otrzymał wyróżnienie za swoją pracę w kategorii klas 4-6. Gratulujemy wszystkim uczestnikom chęci udziału w konkursie, a nagrodzonym sukcesu.

 

 

 

M. Wielogórska

Odliczanie do wyjazdu do Monachium!

Wielkimi krokami zbliża się nasz pierwszy wyjazd w ramach projektu Erasmus + „ Smart schools of 21st century”. Celem pierwszej mobilności jest stolica Bawarii czyli Monachium. Oprócz gospodarzy i uczniów naszej szkoły w projekcie biorą udział uczniowie z Izmiru w Turcji, Toplity w Rumunii i Ortony we Włoszech. 

Szóstka uczniów  z klas VI-VIII, wybranych po długiej rekrutacji, będzie miała możliwość posmakowania wielkomiejskiego życia u goszczących ich niemieckich rodzin. Mamy nadzieję, że wyjazd zaowocuje nowymi przyjaźniami, większą motywacją do nauki języków obcych oraz większym zrozumieniem różnorodności kulturowej Europy. Wyruszamy 11 stycznia! 

 

1st Meeting of Erasmus+ Project „Smart schools of the 21st century”

Sunday

12.01.

Arrival

 

Polish team by coach at school

Turkish team Terminal 1

Romanian team  LH 1669 15.00 Terminal 2

Italian team Alitalia 432 11:05 Terminal 1

 

evening:

students: stay with host family

 

 

Monday

13.01.

morning:

8.00-8.45 German students & guests attend lessons

9am Opening Ceremony at school

Students’ Presentations

12.15 Lunch break

1.00-3.00 workshop

evening:

students: stay with host family

 

Bring your flash-disc and be prepared for your presentation

Tuesday

14.01.

Wolfgang Amadeus Mozart
Sinfonia concertante für Violine, Viola und Orchester Es-Dur KV 364

Anton Bruckner
Symphonie Nr. 3 d-Moll
(2. Fassung von 1877)

German students attend lessons

morning:

8.00-8.45 German students & guests attend lessons

meeting point guests

08.45 entrance hall

Visit of Old town Munich

Scavenger Hunt

 

return school: 1.30

free-time

evening:

meeting point at 7.30

8:00- 10.00 concert at National theatre (Max-Joseph-Platz)

 

bring map of the city

pencil

Elegant evening outfit

U5 Odeonsplatz

Wednesday

15.01.

meeting point at school 8.00am

Trip to Castle Neuschwanstein

Visit of Füssen (picturesque village)

 

return school 6pm

evening:

students: stay with host family

Wear comfortable shoes with a profiled sole and warm clothes! (umbrella!)

Bring student ID

Bring packed lunch

Thursday

16.01.

                                                                         

meeting point:

08.00 entrance hall

workshop digital media

afternoon:

Visit of Stadtmuseum München

Typisch München

 

return school: 6.00 p.m.

evening:

students: stay with host family

Bring packed lunch

Friday

17.01.

morning

German students attend lessons

meeting point for our guests:

07.45 entrance hall

09.00 Factory Tour BMW

11.00 Olympia Park + Tower

return school: 1.30 p.m.

afternoon:

free-time

 

evening:

students: stay with host family

 

Saturday

18.01.

Departure

 

Departure Turkish team, Terminal 1

Departure Italian team Alitalia 437 12:00 Terminal 1

Departure Polish team by coach

Departure Romanian team LH 1668 10.55 Terminal 2

 

 

 

 

School: Werner-von-Siemens Gymnasium, Quiddestraße 4, 81735 München, +49-89-23335007, U-Bahn: U5 Quiddestraße, Exit: Quiddestrasse

 

A. Omelańczuk

Strona 1 z 41