Przedszkole

"Zabawy z tangramem"

"Zabawy z tangramem" zajęcia w ramach projektu "Piękna figura" dofinansowanego przez mFundację mBanku.
 
 

 

"Dzień rodziny 2024"

 

 

 

 

Radość ruchu

I Międzyprzedszkolne zmagania sportowe "Radość ruchu" w Górkach za nami. Dziękujemy za zaproszenie i super zabawę! Do zobaczenia za rok 🙂
 
 
 
 

Były siebie pieniądze

21 maja 6latki zakończyły projekt "Były sobie pieniądze" Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego. Podczas zajęć dzieci poznały historię pieniędzy. Zdobyły wiedzę o podstawach ekonomii. Projekt miał na celu ksztaltowanie zrozumienia wartości nabywczej pieniadza, zwrócenie uwagi na jego rolę w codziennym życiu, podniesienie poziomu wiedzy ekonomicznej oraz wprowadzenie w podstawy finansów.
 
 2283.jpg

 2280.jpg

XXI Przegląd Małych Form Teatralnych

Już po raz XXI nasze przedszkole zorganizowało Przegląd Małych Form Teatralnych. Tegoroczne spotkanie pod hasłem „Bądź sobą” związane było z twórczością Janusza Korczaka – patrona naszej szkoły, która w tym roku obchodzi 100lecie istnienia. W Przeglądzie wzięły udział przedszkolaki z przedszkola z Górek, Starej Kornicy oraz Platerowa. Dziękujemy wszystkim obecnym za spotkanie i zapraszamy za rok.
  
2275.jpg 
 

Pogadanka o zdrowiu

13 maja grupa sześciolatków uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielką łosickiego SANEPID-u. Najpierw była rozmowa o zdrowym odżywianiu ilustrowana „Piramidą zdrowia", a następnie rozmowa o higienie i pokaz prawidłowego mycia rąk oraz prawidłowego mycia zębów. Egzamin z wiedzy o zdrowym stylu życia przedszkolaki zdały celująco. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowe odblaski. 

 

 

R.G.

Wizyta w straży

Nasze przedszkolaki odwiedziły jednostkę OSP Platerów. Strażacy pokazali dzieciom sprzęt strażacki, opowiedzieli o swojej trudnej i odpowiedzialnej pracy. Dzieci mogły lać wodę z węża strażackiego, zobaczyć wyposażenie remizy i wozu strażackiego.
 
 
 

Wycieczka pociągiem

6-latki wybrały się na wycieczkę do Nurca. Była to trochę inna wycieczka ponieważ przedszkolaki (niektóre po raz pierwszy) jechały pociągiem. Dzieci zwiedziły zabytkowy budynek wieży ciśnień, bibliotekę oraz plac zabaw w Nurcu.
 
 
 

 

VI Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej "Dla Ciebie Ziemio śpiewamy"

26 kwietnia w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Starej Kornicy odbył się VI Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej "Dla Ciebie Ziemio śpiewamy". 

Nasze 6latki wzięły udział w tym wydarzeniu. Śpiewały " Piosenkę ekologiczną" do której słowa napisała p. Renata Głuchowska. 

 

Wycieczka do Białegostoku.

24 kwietnia w Białostockim Teatrze Lalek dzieci z grup starszych obejrzały spektakl „O rybaku i złotej rybce” oraz zwiedziły pełną eksponatów Piwnicę Lalek. W Pałacu Branickich  w ramach warsztatów wykonały gipsowe odlewy pałacu i zwiedziły Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. W ramach projektu „Były sobie pieniądze” Fundacji BGK uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w oddziale Narodowego Banku Polskiego w Białymstoku. Podczas zajęć dzieci poznały historię pieniądza, przeliczały banknoty i monety, oglądały monety kolekcjonerskie, sprawdzały autentyczność banknotów na specjalnych urządzeniach oraz układały puzzle. Na zakończenie bardzo interesującej wizyty w NBP  w ramach podziękowań dzieci wręczyły wykonane w przedszkolu  drobne upominki, a oddział NBP opuściły z prezentami dla naszego przedszkola. Serdecznie dziękujemy!

 

 

 

 

 

 

Strona 1 z 39