Przedszkole

Wizyta w bibliotece

15 lutego 6-latki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Platerowie. Pani Ania z panem Andrzejem pokazali przedszkolakom jak wygląda biblioteka oraz czytelnia. Dzieci mogły dotykać, oglądać i poznawać nowe książki. Były zagadki o znanych dzieciom utworach literackich oraz ciekawostki czytelnicze. 

 

 

Przedstawienie „Cyber kłopoty Amelki”

14 lutego  odwiedził nasze przedszkole Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja „Magik” z  Białegostoku. Aktorzy przygotowali przedstawienie pt. „Cyber kłopoty Amelki”. Była to opowieść o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu. 

 

 2174.jpg

 

R. G.

Dzień Babci i Dziadka

9 lutego w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wnuki wierszem i piosenką dziękowały dziadkom za dobroć, serce i miłość. Po części artystycznej najmłodsi obdarowali dziadków prezentami. Był również słodki poczęstunek w gronie dziadków, wnuków oraz rodziców. 
 

"Najzabawniejsza maska karnawałowa"

W naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczno-techniczny pt. „Najzabawniejsza maska karnawałowa”. Był to konkurs dla rodziców i dzieci. Bardzo się cieszymy, gdyż rodzice z dziećmi wykonali aż 17 przepięknych masek. Mamy nadzieję, że świetnie się przy tym bawili. Spośród tych wszystkich prac bardzo trudno było wyłonić zwycięzców. Komisja w składzie : p. Renata Głuchowska, p. Ewelina Siemieniuk i p. Agnieszka Agapow, po intensywnych naradach, przyznały następujące miejsca:
- miejsce I zajęły maski : Luizy Grzesiuk i Wiktora Adamczyka
- miejsce II zajęły maski : Jagody Lendzioszek i Kajtka Buczyńskiego
- miejsce III zajęły maski: Stanisława Oleszkiewicza i Lilianny Łęczyckiej
Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.

 

 

Wyjazd do Łosickiego Domu Kultury na bajkę muzyczną „Kryształowa Królowa Śniegu”

6.02.2024r. dzieci z grup: 4-5 latków oraz 6- latków obejrzały muzyczną opowieść o chłopcu, którego serce zostało zamienione w sopel lodu. Jego siostra Gerda, aby ratować brata Kaja musiała zmierzyć się z trudnymi zadaniami. Dzięki miłości do brata udało się jej pokonać podstępną grę Królowej Śniegu. Spektakl wzbogacony efektami multimedialnymi, pięknymi kostiumami oraz piosenkami zachęcał dzieci do aktywnego udziału poprzez wspólne śpiewanie.

 

 

 

R. G. 

Bal karnawałowy

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci podczas balu karnawałowego.Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez nauczycielki. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech. Następny bal już za rok!!!
 

Spotkanie z ratownikiem medycznym

Nasze przedszkole odwiedził ratownik medyczny. Pan Czarek opowiedział o zawodzie ratownika i zaprezentował zawartość torby medycznej. Dzieci miały okazję podjąć się próby bandażowania ran i udzielania pierwszej pomocy, w co bardzo chętnie się zaangażowały. Spotkanie wszystkim bardzo się podobało, a my dziękujemy Cezaremu Truszkowskiemu za wizytę.
 
 

Góra grosza

W naszym przedszkolu zakończyliśmy akcję Góra Grosza. Zebrane „grosze” wspólnie policzyliśmy i wysłaliśmy na rachunek Towarzystwa Nasz Dom. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział w akcji. 

 

R.G.

Jasełka

20 grudnia w naszym przedszkolu grupa 6-latków pod opieką pani katechetki Elżbiety Bogaj przedstawiła Jasełka. Dzieci w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Wśród widowni oprócz młodszych kolegów, pracowników, nauczycieli, dyrektora i księdza proboszcza byli również emerytowani pracownicy naszego przedszkola. 

 

 

Przedstawienie "Czerwony kapturek"

18 grudnia w ramach zajęć z panią Agnieszką Agapow 6-latki zagrały dla swoich młodszych kolegów "Czerwonego kapturka". Po wielu próbach i przygotowaniach dzieci mogły wykazać się swoimi zdolnościami aktorskimi z kostiumami i piękną, kolorową scenografią.
 
 

Strona 1 z 37