Przedszkole

Przedstawienie "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"

 

 

Wizyta policjantów w przedszkolu

25 maja w naszym przedszkolu zagościli policjanci z KPP w Łosiach z  pogadanką "Bezpieczny przedszkolak powiatu łosickiego".
 
 
 

Zwiedzamy Mielnik

23 maja sześciolatki zwiedziły Ośrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej. Z tarasu widokowego na Górze Rowskiej podziwiały malowniczy widok na dolinę Bugu oraz odkrywkową kopalnię kredy. 

 

 

 

Przegląd Małych Form Teatralnych

17 maja już po raz dwudziesty odbył się Przegląd Małych Form Teatralnych. Jest to coroczne spotkanie organizowane przez nasze przedszkole. Tegoroczna uroczystość odbyła się pod hasłem "Las". Mali artyści przygotowali przedstawienia dotyczące przyrody , zwierząt i ochrony tak cennego miejsca jakim jest las. 

 
Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury za udostępnienie sali i wspólną organizację przedsięwzięcia oraz naszym wspaniałym gościom za cudowne, ciekawe przedstawienia, barwne przebrania, uśmiech i serdeczność jaka towarzyszyła nam wszystkim podczas spotkania. 
 
Do zobaczenia za rok 😊

 

 

 

 

 

 

Wycieczka do Wólki Nadbużnej

11 maja młodsze grupy z naszego przedszkola miały lekcję przyrody w terenie. Odwiedziły leśna ścieżkę edukacyjną.  Mogły zobaczyć z bliska m.in. takie zwierzęta jak: ryś, łoś czy sarna. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza podróż autobusem. Dzieci wróciły zmęczone ale szczęśliwe.

 

 

 

Spotkanie ze strażakami

5 maja nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Platerowie. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda wyposażenie wozu oraz poczuć się jak prawdziwi strażacy w profesjonalnym strażackim ubraniu.
Dziękujemy za przybycie 😊

 

 

Dzień Ziemi w grupie sześciolatków.

21 kwietnia dzieci próbowały przedstawić Ziemię Radosną i Smutną. Układały planetę Ziemię z kolorowych klocków. Uczestniczyły w zabawie  sensorycznej  z wykorzystaniem cieczy nienewtonowskiej. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę.

 

 

 

 

"Spotkanie w lesie"

"Spotkanie w lesie" to przedstawienie w konwencji teatru ruchu przygotowane przez dzieci z grup: 4-5 i 6 latków pod kierunkiem p. Agnieszki, które rozpoczęły obchody Dnia Ziemi w naszej placówce. 
 
 
 

Wielkanocny koncert

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy dzieci z grupy sześciolatków przygotowały koncert składający się z pięciu piosenek o tematyce wielkopostnej i wielkanocnej. Dzieci zaprezentowały się wobec młodszych kolegów i koleżanek oraz pracowników przedszkola.

 

„Najciekawsze wiosenne nakrycie głowy”

„Najciekawsze wiosenne nakrycie głowy”- było tematem konkursu ogłoszonego w sześciolatkach. Chętne dzieci (z pomocą rodziny) przygotowały kolorowe i pomysłowe nakrycia głowy. A, że w marcu bywa „jak w garncu” znalazły się zarówno nakrycia na wiosenne słoneczne dni, jak też na marcowy mroźny poranek. 

 

 

Strona 1 z 34