Przedszkole

Zajęcia w Multicentrum

4 lutego 5 i 6 latki odwiedziły interaktywny ośrodek edukacji w Białej Podlaskiej. Po dotarciu do celu dzieci z pierwszej grupy przeniosły się do mroźnej i pięknej Krainy Lodu. Razem z bohaterami filmu odpowiadały na pytania, doczepiały nos Olafowi, wrzucały śnieżki do szklanych pojemników. W tym czasie druga grupa wzbogacała wiedzę o owadach, obserwowała preparaty pod mikroskopem oraz dowiedziała się, jak pszczoly zbierają pyłek z kwiatów. Grupa trzecia rozwijała wyobraźnię przestrzenną oraz koordynację wzrokowo-ruchową poprzez układanie matematycznych wzorów z klocków. Czas w Multicentrum minął nam szybko i przyjemnie.

 

 

Przedstawienie Kopciuszek

31.01.2020r. klasa III przedstawiła nam bajkę pt."Kopciuszek" .

 

 

 

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

29.01.2020r. odbył się w naszym przedszkolu Bal karnawałowy. Czas umilili nam animatorzy z ANIMEKBUS. Oprócz zabawy przy świetnej muzyce, animacjach i grach nacieszyć się mogliśmy niezliczoną ilością baniek mydlanych i śniegiem z wytwornicy śniegu. Radości przy tym było co nie miara 🥰 jakby tego było mało poznaliśmy samego Olafa z Krainy Lodu. Dziękujemy Animatorom z ANIMEKBUS za poświęcony nam czas, ogrom pozytywnej energii i uśmiechu ☺️

 

 

 

 

Spotkanie z leśniczym

15.01.2020r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z leśniczym Leśnictwa Kisielew - p.Franciszkiem Klimaszewskim. Pan leśniczy wygłosił pogadankę na temat warunków zimowania zwierząt leśnych oraz o sposobach pomocy im w przetrwaniu zimy. Dzieci rozpoznawały zwierzęta na przyniesionych przez pana leśniczego zdjęciach i zadawały wiele mądrych pytań. W prezencie otrzymały "pyzy" z łoju z nasionami, które miały powiesić przy karmnikach dla ptaków.

 

 

WARSZTATY Z GLINY

26.11.2019r. gościliśmy w naszym przedszkolu p.Daniela Ludwiczuka na zajęciach warsztatowych. Każda grupa miała możliwość wykonania ozdób świątecznych z gliny w kształcie zwierzątek, serduszek, gwiazdek i choinek. Prace zostały wykonane z gliny czerwonej, żółtej i białej. Po wypaleniu ich w piecu będzie można pomalować je farbą według własnej koncepcji. Poprzez bezpośredni kontakt z gliną rozwijamy sprawność manualną, twórczą, ćwiczymy cierpliwość i pobudzamy wrażliwość. 

Dziękujemy p.Danielowi za chęć poświęcenia nam czasu i wspaniałe warsztaty.

 

 

 

 

 

Dzień Pluszowego Misia

W piątek 22 listopada w naszym przedszkolu odbył się dzień pluszowego misia. Każde dziecko przyniosło ze sobą swojego ulubionego misia. Misie były różne: duże, małe, grube, puchate, wszystkie uśmiechnięte. Tego dnia dzieci poznały historię pluszowego misia. Był czas na zabawy ruchowo-naśladowcze przy piosenkach: „Niedźwiadek”, „Jadą, jadą misie”, „Pluszowy miś”. Przedszkolaki uczestniczyły w wielu misiowych zadaniach, jak również w swoich grupach malowały duży portret misia. Na zakończenie każde dziecko tego dnia otrzymało misiowy medal i słodkiego Lubisia. Dzień pluszowego misia wywołał u dzieci ogromną lawinę pozytywnych emocji.

 

 

 

 

„Odblask to nie obciach”

19 listopada sześciolatki w przedszkolu odwiedził pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach. Celem akcji „Odblask to nie obciach” jest poprawa bezpieczeństwa pieszych na drogach poprzez używanie elementów odblaskowych. Dzieci uczestniczyły w prezentacji „urządzenia” nazwanego „magiczną tubą”. Pokazuje ona w wyrazisty sposób różnicę, jak po zmierzchu widoczna jest osoba z odblaskiem i bez niego. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaskowego „węża”oraz opaski, które są podstawą bezpieczeństwa na drodze.

 

 

 

Wycieczka do fabryki bombek w Wołominie

7 listopada dzieci z naszego przedszkola wyjechały w daleką wycieczkę do fabryki bombek w Wołominie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki i zapoznania z procesem powstawania ozdób choinkowych.
Na miejscu czekał na nas sam Święty Mikołaj, który wcielił się w rolę naszego przewodnika. Zwiedzanie fabryki zaczęliśmy od „krainy ognia”, gdzie pracownicy nad palnikami rozgrzewali szkło, a następnie ustami wydmuchiwali bańki. Kolejny etap w powstawaniu bombek to „kraina srebra” ,w której do bombki wstrzykuje się mieszankę azotanu srebra, amoniaku i kwasu, a następnie zanurza się je we wrzącej wodzie i potrząsa, dzięki czemu bombki uzyskują piękny srebrzysty połysk. Taki wytwór trafia do „krainy koloru”, gdzie nadaje się im przeróżne kolory poprzez zanurzenie w farbie. W dalszym etapie poznaliśmy panie zajmujące się ręcznym zdobieniem kul, z których powstają prawdziwe arcydzieła czyli przepiękne bombki. Po zwiedzaniu fabryki każde dziecko miało możliwość poczuć się dekoratorem i ozdobić własną bombkę, aby móc zabrać ją potem do domu. Na zakończenie Święty Mikołaj zaprosił dzieci na poczęstunek.

 

 

 

 

 

Wycieczka do Nadleśnictwa Sarnaki

28 października dzieci 3 i 4-letnie wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Nadleśnictwa Sarnaki. Gdy dojechaliśmy na miejsce czekał tam na nas pan Marek Charkiewicz miłośnik przyrody, który w bardzo interesujący sposób opowiadał nam o nadleśnictwie i swojej pracy.
Zwiedzanie nadleśnictwa zaczęliśmy od ścieżki edukacyjnej, gdzie dzieci rozpoznawały i nazywały drzewa.
Następnie udaliśmy się do izby edukacyjnej, aby obejrzeć okazy zwierząt występujące na naszym terenie. W sali konferencyjnej Nadleśnictwa przedszkolaki wysłuchały i obejrzały z wielkim zainteresowaniem prezentacje na temat przygotowania zwierząt do zimy i sposobów ich dokarmiania.
Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do zagrody dzikich zwierząt gdzie oglądaliśmy dziki i daniele.
Dziękujemy p. Markowi za tak interesującą lekcję przyrody.

 

 

 

 

Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach

We wtorek 19 listopada dzieci 5 i 6 letnie odwiedziły bibliotekę. Celem wyjazdu było zapoznanie dzieci z miejscem, jakim jest biblioteka i poznanie jej działalności. Panie pracujące w bibliotece przygotowały zajęcia „Dom bajek”, w trakcie których zapoznały dzieci z różnymi rodzajami książek. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał kolorową zakładkę do książki.

 

 

 

 

 

Strona 1 z 22