Przedszkole

Dzień z literką c jak cebula

24 marca wraz z nadejściem wiosny dzieci z grupy sześciolatków sadziły cebulę. Przedszkolaki zapoznały się z jej wyglądem: budową, kolorem, kształtem, fakturą, zapachem oraz etapami jej sadzenia. Oglądały przekrojone cebule przez lupy. Następnie przygotowały stoliki, zgromadziły narzędzia, naczynia i zabrały się do pracy. Każde dziecko posadziło cebulkę. Teraz codziennie będą ją podlewać i obserwować wzrost szczypiorku. Dzieci nie mogą się doczekać, kiedy będą mogły zrobić kanapki z wyhodowanym przez siebie pysznym i zdrowym szczypiorkiem.
 
 
 

Wiosnę witamy, do ochrony pszczół zachęcamy!

W poniedziałkowe przedpołudnie 22 marca 2021 roku dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w happeningu. Była to pierwsza z wielu zaplanowanych akcji street artu. Zanim przedszkolaki wyszły w kolorowym korowodzie na ulice naszej miejscowości, dowiedziały się, na jakie zagrożenia narażone są pszczoły, dlaczego ich obecność w przyrodzie jest niezbędna, a także co stanie się, gdy zabraknie tych owadów. Następnie z pomocą swoich Pań przygotowały transparenty, Marzannę, pszczółki i w bojowych nastrojach wyruszyły z misją ratowania świata. Podczas przemarszu dzieci skandowały: “ Ratujmy pszczoły!!!” , “ Pozwólmy żyć pszczołom i sobie!”, „Wiosnę witamy - pszczołom pomagamy” zwracając tym samym uwagę przechodniów na problem wymierania pszczół. Akcja spotkała się z życzliwym przyjęciem mieszkańców oraz wyrozumiałością kierowców, kiedy kilkudziesięcioosobowa grupa przechodziła przez ulicę. Pogoda również nam dopisała.

 

 

Kreatywne rysowanie

Sześciolatki na zajęciach bawiły się w projektowanie. Poprzez uruchomienie wyobraźni i fantazji czyli dorysowanie różnych elementów, przekształciły wycinki z gazet w swoje obrazy. Działaniom nadały tytuł „ Podpatrzone przez dziurkę od klucza”. A oto efekty działań.

 

Dzień św. Patryka

W dniu 17.03. obchodziliśmy Dzień św. Patryka zorganizowany przez p. Małgorzatę Czerko. Dzieci z pomocą pań przygotowały dekoracje oraz elementy stroju w kolorach flagii Irlandii 🇨🇮,czyli zielonym, białym i pomarańczowym, jednocześnie przypominając sobie ich angielskie odpowiedniki. W nagrodę za bardzo dobrą współpracę dzieci otrzymały balony, rzecz jasna w kolorze zielonym. Na załączonych zdjęciach widać, że wszyscy bawili się fantastycznie.😊💚

 

 

 

 

Ekologiczne herbatki na pożegnanie zimy.

Dzisiaj na zajęciach w przedszkolu sześciolatki z pomocą „pracowitych pszczółek” przygotowały smaczne, zdrowe i kolorowe herbatki owocowe. Już jesienią zebraliśmy dojrzałe owoce pigwy, jabłka, gruszki, liście mięty, melisy. Po ich rozdrobnieniu i dokładnym wysuszeniu przechowywaliśmy je w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Na dzisiejszych zajęciach dzieci mieszały wysuszone owoce i liście, i umieszczały w saszetkach. Zimą gorąca herbatka owocowa wspaniale rozgrzewa i jest źródłem wielu cennych witamin. A co wspólnego z naszymi herbatkami mają pszczółki ?- to dzięki pracowitym pszczółkom latem i jesienią mogliśmy zbierać owoce na herbatki.

 

 

 

 

Walentynki w grupie 6-latków 💌

"W dniu Świętego Walentego nic nie może dziać się złego, nikt nie może się dziś złościć, bo dziś nadszedł dzień miłości... Mamy dzisiaj Walentynki święto chłopca i dziewczynki. Takich co to się kochają no i sobie też ufają. Nawet słoniki porcelanowe kotki, żyrafy i misie pluszowe, dziś wysyłają swe Walentynki... by każdy wesołe miał minki" 🙂

 

 

 

Zajęcia na śniegu

Dzisiaj podczas pobytu na placu przedszkolnym wykorzystaliśmy laski gimnastyczne i śnieg. Dzieci przygotowywały się do nauki pisania kreśląc na śniegu różne elementy zawierajace litery i cyfry oraz realizowały własne pomysły na śniegowe wzory. Zgodnie stwierdziły, że pisanie na śniegu jest ciekawsze od pisania na białych kartkach.

 

 

 

Bal karnawałowy

Jak karnawał to karnawał, były tańce, świetna zabawa🎉🎉🎉 I tylko wszystkim dzieciom żal, że skończył się ten cudny bal🎊🎊🎊 5.02.2021r. w naszym przedszkolu odbył się Bal karnawałowy. Były tańce przy największych dziecięcych hitach, konkursy i zabawy z balonami 🎈 a na dowód świetnej zabawy zapraszamy do obejrzenia zdjęć 🙂

 

 

 

 

 

 

Informacja o rekrutacji

 

„Zimowe zabawy na śniegu”

„Zimowe zabawy na śniegu”- nie było zainteresowania jazdą na sankach- dzieci wybrały lepienie bałwanków ☃️⛄

 

 

 

Strona 1 z 25