Fundacja Stocznia

„Pszczoły w szkole”

Założeniem projektu „Daj żyć pszczołom i sobie” jest angażowanie do udziału w nim przedstawicieli lokalnej społeczności w różnym wieku.

Ku naszej radości temat przypadł do gustu najmłodszym uczniom. Z energią przystąpili do realizacji kolejno zaplanowanych sobie na ten rok szkolny zadań.

Na ścianach sal lekcyjnych przysiadły już pszczoły z tektury i kolorowego papieru, zaś pod sufitem pojawiały się owady z ceramiki – efekty warsztatów plastycznych.

O swym zamiłowaniu do pszczół oraz pracy w pasiece opowiedzieli dzieciom: Leonard Szpura (uczeń klasy trzeciej, Ambasador Projektu) oraz p. Stanisław Franczuk – pszczelarze z zamiłowania.

 

 

 

A.Z.Z.

fot. zasoby NSO-E „Mężenin”

„Jedyny powód?”

Miś o Bardzo Małym Rozumku twierdził, iż „jedyny powód, żeby być pszczołą, to ten, żeby robić miód”.

Wielbiciele i Misia, i miodu z Samorządowego Przedszkola w Platerowie włączyli się do realizowanego przez Nadbużańskie Stowarzyszenie Oświatowo- Ekologiczne „Mężenin” projektu „Daj żyć pszczołom i sobie” (Program  Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy) i systematycznie wykonują zadania z tymi owadami związane.

Powstały już pszczoły z kolorowego papieru, plaster miodu oraz herbatki owocowe, a na korkowej tablicy cyklicznie pojawiają się informacje dotyczące miodu i roślin miododajnych.

Ostatnio (podczas akcji street art) z apelem o ratowanie pszczół przedszkolaki zwróciły się do mieszkańców Platerowa.

 

A.A. Milne „Kubuś Puchatek”

A.Z.Z.

fot. zasoby SP w Platerowie

„Na rzecz pszczół”

Nadbużańskie Stowarzyszenie Oświatowo – Ekologiczne „Mężenin”  przystąpiło do realizacji projektu „Daj żyć pszczołom i sobie”/”Let Me Bee!” (Program  Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy).

Działanie ma na celu: zwiększenie zaangażowania obywateli powiatu łosickiego w ochronę owadów zapylających kwiaty, a tym samym: ograniczenie wymierania pszczół.

Biorą w nim udział: dorośli (artyści, rolnicy, nauczyciele) i dzieci ( przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły), organizacje społeczne i lokalne instytucje.

Na lata 2O21/2O22 zaplanowano: zawiązanie porozumienia i stworzenie polityki na rzecz owadów, przeprowadzenie kampanii plakatowych, imprez plenerowych, akcji street-art, warsztatów plastycznych i kulinarnych. Powstaną m.in. książka kucharska oraz aleja lipowa.

M.D.

A.Z.Z.

fot.: zasoby NSO-E „Mężenin”

„Daj żyć pszczołom i sobie”/”Let Me Bee!”