Wycieczki

Wycieczka do Białegostoku

16 czerwca, uczniowie klasy 1 oraz 2 wyruszyli na wycieczkę do Białegostoku. Tego dnia dzieci obejrzały film "Co w duszy gra", mówiący o spełnianiu swoich pasji i marzeń. Największą atrakcją było zwiedzenie wystawy głównej w Epi-Centrum Nauki. W tym miejscu wszyscy przenieśli się w świat nauki przez zabawę. Uczniowie rozbudzili swoją kreatywność oraz ciekawość, poprzez wykonywanie różnych doświadczeń i eksperymentów.

 

 

 

 

 

 

 

M. Wielogórska 

„Wycieczka do Torunia i okolic”

Było dużo niepewności. Odbędzie się czy nie? Jednak udało się! Uczniowie klas V-VIII wyjechali na 4-dniową wycieczkę do Torunia, Biskupina, Wenecji i Płocka. Ważnym punktem programu wycieczki stało się Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie w reżimie sanitarnym, uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych oraz oglądali wyjątkowe wystawy. Było zwiedzanie Starego Miasta w Toruniu oraz robienie pierników w Muzeum Piernika, był też spektakl w Teatrze im. W. Horzycy. Dzieci miały okazję uczestniczyć w „żywych” lekcjach historii w prehistorycznej osadzie w Biskupinie, w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji, Muzeum Diecezjalnym w Płocku oraz w Bazylice Katedralnej NMP, gdzie obejrzeli Drzwi Płockie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Ziemniaka

W poniedziałek, 28 września uczniowie klasy 2 i 3 odwiedzili Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Podczas lekcji muzealnej „Technika w rolnictwie”, uczniowie zapoznali się z historią powstania maszyn i narzędzi rolniczych. W trakcie zwiedzania wystawy stałej oraz na wystawie pod wiatami obejrzeliśmy kolekcję zabytkowych ciągników i lokomobil. W skansenie zobaczyliśmy, jak wyglądało dawne życie w chatach wiejskich, a także odwiedziliśmy pierwsze w Polsce Muzeum Pisanki. Drugim punktem wycieczki była wizyta w Gospodarstwie Agroturystycznym „Zagroda nad Bugiem” niedaleko Ciechanowca. Gospodarze ugościli nas przepysznym obiadem, składającym się z dań ziemniaczanych: baby ziemniaczanej, placków ziemniaczanych i pierogów z ziemniakami. Następnie wybraliśmy się na spacer nad rzekę Bug, gdzie właściciel opowiedział nam ciekawe historie, w tym o pływających krowach, a także dał lekcję zachowania się nad wodą. Na zakończenie naszej wycieczki, dzieci zjadły pieczone ziemniaki z ogniska, a także pobawiły się na placu zabaw.

 

 

 

 

 

 

Święto pieczonego ziemniaka

Korzystając z pięknej pogody uczniowie kl. I wybrali się w piątek, 25 września br. na imprezę integracyjną „Święto pieczonego ziemniaka” do zagrody edukacyjnej „U Waldka”. Na początku gospodarz, znany ze swoich zainteresowań ornitologicznych opowiadał dzieciom wiele ciekawostek o ptakach. Następnie uczniowie poznali historię ziemniaka dowiedzieli się jak brzmi jego nazwa w różnych częściach Polski, np. w gwarze kaszubskiej, góralskiej, poznańskiej czy śląskiej. Podawali też przykłady wykorzystania ziemniaka w gospodarstwie domowym i przemyśle oraz zobaczyli narzędzia i maszyny służące dawniej do uprawy i zbioru ziemniaków. Obserwowali proces przygotowania placków ziemniaczanych. Kolejnym punktem wyprawy były zabawy sportowe z ziemniakiem w roli głównej. Później była degustacja potraw z ziemniaków oraz ziemniaków pieczonych w ognisku. Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Wszyscy zadowoleni i w dobrym humorze wrócili do domów.

 

 

 

 

 

 

Rok szkolny 2019-2020

Wycieczka do Siedlec

Dnia 3 marca kl. IV była na wycieczce w Siedlcach. Obejrzeli świetny spektakl Nowe szaty króla. Następnie w Muzeum Katolickim mieli możliwość zobaczyć Ekstazę św. Franciszka El Greki oraz zabytkowe eksponaty. Wycieczkę zakończyli zdrowym posiłkiem w galerii.

 

 

Wycieczka do Siedlec

Uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią A. Omelańczuk i panią E. Siemieniuk w dniu 3 lutego udali się na wycieczkę do Siedlec. Cel wyjazdu był typowo sportowy. Na początek uczniowie wybrali zajęcia w parku trampolin JumpOut, gdzie niektórzy z nich, pod okiem trenera uczyli się robić salta. Następnie, uczniowie przemaszerowali na lodowisko. Emocje były ogromne, tym bardziej, że część z dzieci nigdy wcześniej nie miała łyżew na nogach. Po krótkim odpoczynku i obiedzie zmęczona klasa VI pociągiem wróciła do Platerowa.

 

 

W Nadleśnictwie Sarnaki

Podczas wyjazdu do Nadleśnictwa Sarnaki uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych. Dowiedzieli się, jak zwierzęta przystosowują się do przetrwania zimy i jak  pomóc im przeżyć ten trudny okres. Ponadto w Izbie Edukacyjnej podziwiali kolekcję eksponatów zwierząt żyjących nie tylko w najbliższej okolicy, ale również na terenie Polski.

 

 

 

Wycieczka do Warszawy

11 grudnia 2019 r. uczniowie z klas IV-VI udali się z nauczycielami p. Bożeną Niedziółką, Małgorzatą Sujkowską, Eweliną Siemieniuk i Agnieszką Omelańczuk, na wycieczkę do Warszawy. Zanim dojechaliśmy do stolicy, zrobiliśmy przystanek w Wołominie, gdzie mieliśmy okazję przekonać się jak wygląda praca w rodzinnej firmie, P.P.U.H. Gepard, produkującej bombki. Uczestników wycieczki przywitał Święty Mikołaj, który wprowadził uczniów w tajniki produkcji bombek, począwszy od dmuchania bombek poprzez malowanie aż do ich pakowania. Każde dziecko wyjechało z warsztatów z pomalowaną własnoręcznie bombką.

Kolejnym przystankiem w czasie wycieczki było  Muzeum Ewolucji PAN w Warszawie. Na uczniach największe wrażenie zrobiły szkielety dinozaurów, które można oglądać na całej przestrzeni muzeum. Spędziliśmy tu niemal godzinę,  zanim dzieci znalazły odpowiedzi na pytania z karty pracy.

W grudniu szkoda byłoby pominąć warszawskie dekoracje świąteczne. Udaliśmy się więc na spacer ulicą Świętokrzyską, Nowy Świat i dotarliśmy pod Zamek Królewski. Naszą wizytę uwieczniliśmy na wielu zdjęciach. Zapraszamy do oglądania.

 

 

 

A. Omelańczuk

W odwiedzinach u Mikołaja i Misia

Uczniowie klas I-III wybrali się do Wioski Świętego Mikołaja w Pomigaczach. Na miejscu powitano nas poczęstunkiem w Pracowni Elfów. Po skosztowaniu pierniczków, przyszedł czas na zajęcia techniczne, pisanie listu do Świętego Mikołaja oraz długo wyczekiwane przez dzieci spotkanie z Mikołajem. Następnie wyruszyliśmy, aby zwiedzić chatę oraz pocztę Św. Mikołaja. Drugim punktem wycieczki były odwiedziny w Fabryce Misia. Dzieci wraz z animatorkami tropiły Misia. Rozwiązując różne zadania, dzieci uwolniły pluszaka, z którym następnie bawiły się w rytmach skocznej muzyki. Uczniowie skorzystali także z parku rozrywki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M. Wielogórska

Strona 1 z 13