Konkurs: Uroda Ziemi
LUBISZ ROBIĆ ZDJĘCIA?
JESTEŚ BACZNYM OBSERWATOREM?
MASZ DUSZĘ ODKRYWCY I WIELE POMYSŁÓW?
TEN KONKURS JEST DLA CIEBIE !!!
LUBISZ ROBIĆ ZDJĘCIA?
JESTEŚ BACZNYM OBSERWATOREM?
MASZ DUSZĘ ODKRYWCY I WIELE POMYSŁÓW?
TEN KONKURS JEST DLA CIEBIE !!!
Do Krainy Czarów -mogącej uchodzić za metaforę wakacji -przenieśli nas aktorzy szkolnego teatru działającego pod opieką Agnieszki Agapow swym przedstawieniem o niesfornej Alicji. Natalia, Paulina, Katarzyna i Juliusz z klasy trzeciej gimnazjum pożegnali nauczycieli i kolegów koncertem utworów z kręgu muzyki popularnej, wśród których znalazł się wiersz W. Szymborskiej "Nic dwa razy". Sam Juliusz zachwycił wykonaniem piosenki zmarłego w listopadzie tego roku szkolnego Leonarda Cohena "Hallelujah".
Zachęcona zeszłorocznym projektem Ewelina Siemieniuk przez rok szkolny cały na zajęciach dodatkowych z uczniami tworzyła mozaikę. Artystkę w działaniu wspierała Magdalena Wielogórska, pod której czujnym okiem dzieci sprytnie na świetlicy także kostki i kwiaty lepiły.
26 maja szkoła podstawowa i chętni uczniowie gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w pokazie „Zaelektryzowani”, który poprzez ciekawe eksperymenty zachęcał odbiorców do naukowego postrzegania świata oraz rozbudzał ciekawość poznawczą. Animatorzy przeprowadzali na scenie efektowne doświadczenia dopuszczając publiczność do pomocy, interakcji lub wspólnego wyjaśniania zaistniałych efektów, udowadniając, że wszystko co nas otacza jest nauką.
7 czerwca klasy IV i VI szkoły podstawowej „…wśród malowniczych pól i lasów dziewiczego Podlasia, z dala od miejskich zanieczyszczeń i zgiełku cywilizacji…” zdobywały wiedzę na temat ziół i tradycji zielarskich naszego regionu. Dzień bez szkoły, ale nie bez nauki był atrakcyjny w różne zajęcia.
Skansen w Kuligowie powstał w 2000r. „z myślą o zachowaniu ginących we współczesnym świecie desygnatów dawnej polskiej wsi”. Motywem przewodnim miejsca jest „nadbużańska kultura ludowa i ziemiańska” z przełomu XIX i XX wieku. „Skansen oprócz pełnienia roli edukacyjnej oraz zachowania ducha polskiej wsi jest miejscem przyjaznym dla artystów i osób związanych z terenami nadbużańskimi”, a ponieważ Platerów leży w obszarze Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu i wśród przyjaciół Stowarzyszenia mamy artystów (Dominika Lewandowicz, Daniel Ludwiczuk), którzy w Kuligowie bywali, zdecydowaliśmy się do skansenu skierować swe kroki.
Okazuje się, że ani po kawie, ani po herbatnikach, ani nawet po wodzie kolońskiej taty - puszek nie należy wyrzucać! Warto zrobić z nich camera obscura i zawiesić w wybranym przez siebie miejscu.
Lokalne produkty (chleb i ser) oraz przyniesione przez dzieci warzywa i owoce posłużyły za bazę do zdrowych napojów i przekąsek, które z inicjatywy Doroty Kolasy i Bożeny Niedziółki powstały podczas Dnia Dziecka.
„Z tarczą” wróciła z Finału XXXIV KONKURSU RECYTATORSKIEGO im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach uczennica klasy szóstej Aleksandra Zielińska! Mądrze zaprezentowane utwory L. J. Kerna i B. Kosmowskiej zapewniły jej zwycięstwo w konkursie. Gratulujemy!
Dzień Dziecka obfitował w wydarzenia ciekawe i pouczające. Podobnie jak w minionym roku szkolnym z zaproszenia do szkoły na zajęcia z dziećmi skorzystali przedstawiciele służb mundurowych z naszego powiatu.
Strona 1 z 8