Rok szkolny 2012-2013

„IV Bieg Uliczny - Biegiem Przez Platerów-Podlaska Dycha”

Bieganie jest sportem łatwym i nie wymaga wielkiego nakładu pieniężnego - wystarczą wygodne buty i czas, jaki poświęcisz na tę formę rekreacji. A że biegać można wszędzie-doskonała okazja do tego zdarzyła się w Platerowie, 30 czerwca 2013 roku.

Czytaj więcej...

Rok obfitości

Mijający  rok szkolny obfitował w jubileusze – w  październiku swój benefis mieli: Maria Daszko, Bożena Niedziółka, Maria Klimaszewska oraz Dariusz Kazun, w czerwcu uczciliśmy wspólne 65 lat pracy Anny Chwedoruk i Grażyny Stasiuk.

Czytaj więcej...

Finalistka XXX Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego z Platerowa.

5 czerwca 2013 r. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbył się finał XXX Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego.

Czytaj więcej...

Konkurs wiedzy "Co wiem o mojej gminie?"

Dnia 27 maja 2013r. w "małej szkole" odbył się szkolny konkurs wiedzy "Co wiem o mojej gminie?". Wcześniej, w ramach projektu społeczno-obywatelskiego "Dziecięca gmina" uczniowie odbyli dwie wycieczki autokarowe po miejscowościach naszej gminy. Przewodnikiem był pan Dariusz Kazun, który ciekawie przedstawił uczniom historię i wiele ciekawostek związanych z odwiedzanymi miejscowościami.

Czytaj więcej...

Projekt edukacyjny "Ożywić pola"

W dniu 9 marca br. w Chłopkowie czwórka uczniów z naszej szkoły wzięła udział w akcji ekologiczno-przyrodniczej wypuszczenia młodych kuropatw.

Czytaj więcej...

Nasi reprezentanci

Nasi reprezentanci - projekt społeczno obywatelski, miał na celu zapoznanie uczniów z osobami sprawującymi władzę w gminie, powiecie, województwie i kraju. Efektem końcowym było spotkanie uczniów z Przewodniczącym Rady Gminy - Panem Dariuszem Kazunem.

Czytaj więcej...

Konkurs kolęd w "małej szkole"

Do konkursu przystąpili wszyscy uczniowie "małej szkoły". Wszyscy przygotowali się solidnie i trudno było wybrać zwycięzców. Uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Wyróżnienie otrzymały osoby grające na instrumentach.

Czytaj więcej...

Nasze małe "Centrum Nauki Kopernik"- organizujemy wystawę "Na tropie energii"

To kolejny projekt z zakresu kompetencji matematyczno-przyrodniczych w klasach I-III. W czasie zajęć uczniowie uświadomili sobie znaczenie energii w codziennym życiu. Przypomnieli zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych oraz określili sposoby oszczędzania energii.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 2