Rok szkolny 2022-2023

Rok szkolny 2022/2023

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekologiczny Piknik Rodzinny

1 czerwca w naszej szkole odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Ekologiczny Piknik Rodzinny był formą uzyskiwania wiedzy i umiejętności poprzez rozmaite aktywności przy 14 stolikach animacyjnych:
1. Z prądem czy pod prąd?
2. Let me bee - gra terenowa.
3. Zioła i ziółka.
4. Filtrujemy powietrze.
5. Pszczele pożytki.
6. Pszczele potrawy.
7. Hotele i poidła dla owadów.
8. Życie w ulu.
9. Portret zapylacza.
10. Segregacja śmieci.
11. Nowe życie śmiecia - fusing.
12. Nowe życie śmiecia - batik.
13. Upcykling - pajęczyna.
14. Rośliny miododajne - gipsowe płaskorzeźby.
Wydarzenie zakończył poczęstunek.

 

 

 

 

 

Konkurs recytatorski

Jutro w Gminnym Ośrodku Kultury w Platerowie odbędzie się etap gminny XXXIX Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. Naszą szkołę reprezentować będą zwycięzcy szczebla szkolnego:
Kl. I-III: Amelia Szysz z kl. II, Kornelia Typa z kl. II i Igor Oksiuta z kl. III
Kl. VII-VIII: Michał Szysz z kl. VIII
Gratulujemy i trzymamy kciuki !!!
 

 

 

 

 

 

Rajd rowerowy

9 maja uczniowie, nauczyciele, pracownicy naszej szkoły odbyli rowerowy rajd do miejsc pamięci ofiar II wojny światowej, która dla Europy – symbolicznie – zakończyła się tego dnia. Pojechaliśmy do Ruskowa, gdzie znajduje się tablica poświęcona osobom zamordowanym lub wywiezionym do obozów śmierci – mieszkańców Ruskowa i Tokar. Zapaliliśmy znicze. Przy okazji zwiedziliśmy ciekawe obiekty tej pięknej wsi: kościół neogotycki pw. Św. Izydora, kaplicę na cmentarzu i pałac, w którym mieści się szkoła.
 

 

 

 

 

Apel z okazji świąt majowych

 
Apel z okazji zbliżających się świąt państwowych miał za zadanie przybliżyć wydarzenia związane ze Świętem Pracy, Świętem Flagi i Świętem Konstytucji 3 Maja oraz sprawdzić wiedzę naszych uczniów.
 
 

Dzień Ziemi

Z okazji obchodów Dnia Ziemi, uczniowie naszej szkoły wybrali się do lasu w Kisielewie na spotkanie z leśnikiem.

 

 

 

 

 

Apel wielkanocny

3 kwietnia uczniowie klasy 8 wzięli udział w przedstawieniu wielkopostno-wielkanocnym, które było okazją do refleksji, powagi i szczególnej zadumy nad męką Pana Jezusa, a także radości z Jego Zmartwychwstania. Bo przecież nie byłoby Zmartwychwstania gdyby nie męka i śmierć Jezusa.

 

 

 

 

Wiosenno-wielkanocna klasa 1

Uczniowie klasy 1 nie mogli doczekać się przyjścia wiosny. Aby ją przywołąć, posadziliśmy wiosenne kwiaty oraz wykonaliśmy ozdoby, którymi przystroiliśmy okna. W oczekiwaniu na  Wielkanoc, wykonaliśmy wielkanocne prace oraz posialiśmy owies.

 

 

 

 

"Życie w Biblii, Biblia w życiu - Cuda Jezusa"

29 marca 2023r. w Szkole Podstawowej im. por. Izydora Kołakowskiego w Domanowie odbyło się podsumowanie diecezjalnego konkursu „Życie w Biblii, Biblia w życiu - Cuda Jezusa”. W konkursie wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły. Natalia Krysiuk kl. IV, która zajęła I miejsce przygotowując komiks, Hanna Łęczycka, kl. I uzyskała wyróżnienie, Martyna Moczulska kl. I, Maciej Tymicki kl. I, Amelia Szysz kl. II, Kornelia Typa kl. II , Anna Lesiuk kl. II , Hanna Rudnik kl. I, Dorota Omelańczuk kl. I, Aneta Chałupka kl. II.

 

Strona 1 z 3