„Odkrywamy Amerykę” czyli o Festiwalu Języków Obcych

Tradycją naszej szkoły jest coroczny Festiwal Języków Obcych. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Podróż przez Atlantyk- odkrywamy Amerykę”. Każda z klas szkoły podstawowej i gimnazjum przedstawiła wybrany przez siebie element kultury Stanów Zjednoczonych posługując się wybranym językiem obcym. Obejrzeliśmy więc anglo-, rosyjsko- i hiszpańskojęzyczne wystąpienia uczniów naszej szkoły. I tak klasy młodsze szkoły podstawowej zaprezentowały popularne amerykańskie utwory dziecięce, opowiedziały historię Walta Disney’a oraz przedstawiły amerykańskie wynalazki. Klasy starsze – przygotowały pokaz kulinarny, przeprowadziły wywiady z amerykańskimi gwiazdami sportu, opowiedziały o popularnych świętach oraz przygotowały quiz, w którym należało wykazać się znajomością utworów i wykonawców tworzących w USA.

Klasy gimnazjalne opowiedziały o wynalazkach amerykańskich, przedstawiły nam popularne postacie z komiksów oraz przygotowały quiz i prezentację o miastach. Pomiędzy poszczególnymi wystąpieniami klas, mogliśmy usłyszeć uczniów zmagających się z rosyjskimi łamańcami językowymi. Po części językowej uczniowie wzięli udział w festiwalu kulinarnym, przygotowywali sałatki kuchni rosyjskiej, w których bazą był ziemniak, oraz w warsztatach taneczno-ruchowych.

 

 


A.O.