Rok szkolny 2019-2020

Rok szkolny 2019-2020

Wycieczka do Siedlec

Dnia 3 marca kl. IV była na wycieczce w Siedlcach. Obejrzeli świetny spektakl Nowe szaty króla. Następnie w Muzeum Katolickim mieli możliwość zobaczyć Ekstazę św. Franciszka El Greki oraz zabytkowe eksponaty. Wycieczkę zakończyli zdrowym posiłkiem w galerii.

 

 

Wycieczka do Siedlec

Uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią A. Omelańczuk i panią E. Siemieniuk w dniu 3 lutego udali się na wycieczkę do Siedlec. Cel wyjazdu był typowo sportowy. Na początek uczniowie wybrali zajęcia w parku trampolin JumpOut, gdzie niektórzy z nich, pod okiem trenera uczyli się robić salta. Następnie, uczniowie przemaszerowali na lodowisko. Emocje były ogromne, tym bardziej, że część z dzieci nigdy wcześniej nie miała łyżew na nogach. Po krótkim odpoczynku i obiedzie zmęczona klasa VI pociągiem wróciła do Platerowa.

 

 

W Nadleśnictwie Sarnaki

Podczas wyjazdu do Nadleśnictwa Sarnaki uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych. Dowiedzieli się, jak zwierzęta przystosowują się do przetrwania zimy i jak  pomóc im przeżyć ten trudny okres. Ponadto w Izbie Edukacyjnej podziwiali kolekcję eksponatów zwierząt żyjących nie tylko w najbliższej okolicy, ale również na terenie Polski.

 

 

 

Wycieczka do Warszawy

11 grudnia 2019 r. uczniowie z klas IV-VI udali się z nauczycielami p. Bożeną Niedziółką, Małgorzatą Sujkowską, Eweliną Siemieniuk i Agnieszką Omelańczuk, na wycieczkę do Warszawy. Zanim dojechaliśmy do stolicy, zrobiliśmy przystanek w Wołominie, gdzie mieliśmy okazję przekonać się jak wygląda praca w rodzinnej firmie, P.P.U.H. Gepard, produkującej bombki. Uczestników wycieczki przywitał Święty Mikołaj, który wprowadził uczniów w tajniki produkcji bombek, począwszy od dmuchania bombek poprzez malowanie aż do ich pakowania. Każde dziecko wyjechało z warsztatów z pomalowaną własnoręcznie bombką.

Kolejnym przystankiem w czasie wycieczki było  Muzeum Ewolucji PAN w Warszawie. Na uczniach największe wrażenie zrobiły szkielety dinozaurów, które można oglądać na całej przestrzeni muzeum. Spędziliśmy tu niemal godzinę,  zanim dzieci znalazły odpowiedzi na pytania z karty pracy.

W grudniu szkoda byłoby pominąć warszawskie dekoracje świąteczne. Udaliśmy się więc na spacer ulicą Świętokrzyską, Nowy Świat i dotarliśmy pod Zamek Królewski. Naszą wizytę uwieczniliśmy na wielu zdjęciach. Zapraszamy do oglądania.

 

 

 

A. Omelańczuk

W odwiedzinach u Mikołaja i Misia

Uczniowie klas I-III wybrali się do Wioski Świętego Mikołaja w Pomigaczach. Na miejscu powitano nas poczęstunkiem w Pracowni Elfów. Po skosztowaniu pierniczków, przyszedł czas na zajęcia techniczne, pisanie listu do Świętego Mikołaja oraz długo wyczekiwane przez dzieci spotkanie z Mikołajem. Następnie wyruszyliśmy, aby zwiedzić chatę oraz pocztę Św. Mikołaja. Drugim punktem wycieczki były odwiedziny w Fabryce Misia. Dzieci wraz z animatorkami tropiły Misia. Rozwiązując różne zadania, dzieci uwolniły pluszaka, z którym następnie bawiły się w rytmach skocznej muzyki. Uczniowie skorzystali także z parku rozrywki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M. Wielogórska

Lekcja w terenie

23 października uczniowie kl. II i III wybrali się na lekcję przyrody do Nadleśnictwa w Sarnakach. Pan Marek Charkiewicz w ciekawy sposób opowiedział o warstwowej budowie lasu oraz o leśnych zwierzętach, które można spotkać w naszej okolicy. Duże wrażenie zrobiły na nas naturalnej wielkości eksponaty zwierząt w sali edukacyjnej. Podczas spaceru oglądaliśmy jesienne drzewa i krzewy. Wypatrzyliśmy w zagrodzie 3 daniele wylegujące się w trawie. Z oddali słyszeliśmy głosy dzików, które schowały się przed nami w leśnej gęstwinie. Lekcja w terenie była ciekawym sposobem nauki i poznawania najbliższej przyrody.

 

 

 

,,Warto było..”

17.10.2019r. uczniowie klasy IV wraz z nauczycielkami: Bożeną Niedziółką i Małgorzatą Sujkowską odbyli pociągiem wycieczkę do Siedlec. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu ,,Mały Książę” oraz poznanie Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Wszyscy przekonali się, że warto było wziąć udział w wyjeździe, bo spektakl opowiadający o miłości, przyjaźni i wierności przedstawiony na siedleckiej scenie podobał się dzięki grze aktorów, bajkowej scenografii, wzbogaconej wizualizacjami i efektami specjalnymi oraz oprawie muzycznej. W Bibliotece Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego dzieci były po raz pierwszy. Poznały zasady korzystania z zasobów bibliotecznych.  Ponadto zwiedziły czytelnię ogólną, internetową i zbiorów specjalnych oraz nowoczesny magazyn czasopism. Warto było zwiedzić Bibliotekę Główną UPH, ponieważ niektórzy uczniowie, w przyszłości studenci uczelni będą korzystać z tych księgozbiorów.

 

 

 

B. Niedziółka

M. Sujkowska

Polskie ślady w Odessie

Trzynastoletnia współpraca ze szkołą w Małej Biłozierce na Ukrainie dała nam kolejny atrakcyjny rezultat w postaci projektu, tym razem autorstwa naszych partnerów. W dn. 12-21 października 2019r. nasi uczniowie pod okiem nauczycieli szukali polskich śladów w Odessie. 

 

 

 

 

 

 

Wycieczka do Białowieży

7 października uczniowie kl. II i III wybrali się na wycieczkę do Białowieskiego Parku Narodowego. Najpierw z przewodnikiem zwiedzili Muzeum Przyrodniczo-Leśne. Jest ono najstarszym muzeum w polskich parkach narodowych. Na ekspozycji stałej obejrzeli najbardziej charakterystyczne dla Puszczy zbiorowiska leśne, procesy ekologiczne i zjawiska przyrodnicze. Następnie dzieci spacerowały po Parku Pałacowym, na terenie którego rośnie ok. 90 gatunków drzew i krzewów. Do najciekawszych należą: sosna wejmutka, dąb czerwony czy choina kanadyjska. Na terenie Parku można spotkać wiele ciekawych, XIX-wiecznych budynków. Ostatnim punktem zwiedzania był Rezerwat Żubrów, gdzie w warunkach zbliżonych do naturalnych eksponowane są żubry, koniki polskie, łosie, jelenie, sarny, dziki, żubronie, wilki oraz ryś. Uczniowie dowiedzieli się od przewodnika wielu ciekawostek dotyczących zwierząt.

 

 

 

 

 

 

  

 

Anna Chwedoruk

Foto: Grażyna Stasiuk

Strona 1 z 2