poniedziałek, sierpień 19, 2019

DJ-ImageSlider

  • sl1.jpg
  • slajd2.jpg
  • slajd3.JPG
  • slajd4.JPG
  • slajd5.JPG
  • slajd6a.JPG

Klasa piąta potrafi.

W maju tego roku uczniowie klasy piątej zorganizowali wycieczkę do pobliskiego miasta Siedlce. Wcześniej ułożyli jej plan i w przybliżeniu obliczyli koszt. Aby było taniej, dzieci postanowiły odbyć podróż pociągiem, więc musiały sprawdzić rozkład jazdy PKP. Piątoklasiści zdecydowali, które muzeum chcą odwiedzić, z oferty kin wybrali film i ustalili godzinę seansu.
I stało się, 25 maja o godzinie dziewiątej spotkaliśmy się na stacji PKP w Platerowie, wsiedliśmy do pociągu i w drogę.
 
Podróż przebiegła spokojnie, dopiero na peronie zaczęło robić się nerwowo, ponieważ każdy z uczestników miał obowiązek taszczyć torbę z ubraniami potrzebnymi do zdjęć retro. Dzięki stanowczej postawie pań opiekunek, wszyscy doszli do porozumienia.
Pierwszym etapem naszej podróży było kino Helios i film „Strażnicy galaktyki II”.

„W multikinie: Pośród mlaskań się rozpoczął diner; Każdy wchłania, co tam zdołał przynieść, Wpadł w szaleństwo żołądkowy sok.”
Rafał Kmita
A potem szybko do Muzeum Regionalnego, bo czas nagli, a pociąg do domu to nie autobus szkolny, który poczeka. W muzeum dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści przewodnika, oglądały wystawy, mogły spróbować swoich sił, mieląc ziarna w żarnach lub zadąć w ligawkę.
 

  
Kolejnym punktem naszej wycieczki była sesja zdjęciowa. Pod czujnym okiem pani Eweliny Siemieniuk, dzieci założyły stroje i ozdoby przygotowane wcześniej i zabrały się do pracy.
 

  

  

 
Pani Ewelina też postanowiła zrobić kilka fotografii.

 

 

 

 


Ostatni etap podróży- obiad, a potem szybko na stację i po ciężkim dniu, pełnym wrażeń, zmęczeni, wszyscy cali i zdrowi wrócili do domu.
Myślę, że następnym razem dzieci zorganizują wycieczkę do innego miejsca, równie sprawnie i szybko.
A.A.