Przedszkole

Sprzątanie świata 2018

21 września przedszkolaki z grupy 4 i 5-latków wraz z wychowawczyniami, zaopatrzone w worki wybrały się na spacer, aby wziąć udział w akcji ,,Sprzątanie Świata”. Tegoroczne hasło to:
„Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.
Udział w takiej akcji to cenna lekcja ekologii dla najmłodszych mieszkańców naszej planety.

 

 

 

Zebranie

Zebranie w sprawie organizacji roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 27.08.2018 (poniedziałek) o godz. 16 w budynku przedszkola.

Rok szkolny 2017-2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

„Wakacje, znów będą wakacje” cisnęło się tego dnia na ustach. Każda z grup przygotowała krótką część artystyczną, aby pewnym i radosnym krokiem przywitać zbliżający się czas wypoczynku i relaksu. Szczególnie ważny był to dzień dla najstarszych dzieci z gr. 6-latków, które (z łezką w oku) żegnały przedszkole. Przyszłym pierwszoklasistom życzymy powodzenia w szkole oraz dziękujemy za wspólne lata.
Ten dzień był również dniem pożegnań naszych nauczycieli. Naszą placówkę opuściła pani Emilia Trochimiuk, która pracowała w naszym przedszkolu przez 8 lat i wniosła do niego dużo energii i pomysłów. Tego dnia na zasłużoną emeryturę odeszła pani Maria Klimaszewska, która przez wiele lat uczyła naszych przedszkolaków religii. Obu Paniom życzymy samych radosnych dni i mamy nadzieję ze nasze przedszkole będą wspominały z uśmiechem na twarzy!

 

 

 

 

"DZIEŃ KIBICA W GRUPIE SZEŚCIOLATKÓW"

 Piłka nożna to jeden z najstarszych i najpopularniejszych sportów na świecie. Trwające w Rosji Mistrzostwa Świata oraz dzień kibica zorganizowany w grupie młodszej, po którym sześciolatki chciały przeżyć podobny dzień w swojej grupie to dwa ważne powody dla których 19 czerwca taki dzień zorganizowaliśmy w naszej grupie. Dzieci zgromadziły gadżety, flagi, szaliki i przyniosły je do przedszkola. Na zajęciach udowodniły, że interesują się piłką nożną. Znają piłkarzy polskiej reprezentacji, ale także reprezentacji innych krajów. Ich wiedza na temat obrońców, napastników, żółtych i czerwonych kartek oraz rzutów karnych jest imponująca. Ten dzień był okazją, aby przygotować dzieci do kibicowania polskiej reprezentacji podczas wieczornego meczu Polski z Senegalem.

 

 

 

Wyjazd do kina za rogiem

19 czerwca 3 i 4-latki wybrały się do kina za rogiem w Łosicach na bajkę ,,Rico prawie bocian".

 

 

 

 

"Zielona szkoła" w Serpelicach

Na usłyszane hasło "zielona szkoła" rodzice sześciolatków zareagowali niepewnością. Po krótkim "oswojeniu się" z podaną informacją nadeszła chwila refleksji i rozmów: rodziców z rodzicami, nauczycielek z rodzicami, rodziców z dziećmi oraz nauczycielek z dziećmi. Gdy wszyscy porozmawiali już ze sobą okazało się, że nie jest tak źle. Dzieci jak zaczarowane chciały tam jechać, chociaż był to ich pierwszy wyjazd z noclegiem bez rodziców. Oczywiście były chwile zwątpienia-zapisywanie dzieci na wyjazd, wypisywanie z wyjazdu, ponowne zapisywanie. Nadszedł wreszcie 5.06 i wyjechaliśmy do Serpelic na dwudniowy pobyt w uroczym, przyjaznym dzieciom Domu Duszpasterstwa Młodzieży "Porcjunkula". Czas spędziliśmy bardzo aktywnie: był rejs statkiem, spacer nad Bugiem, zwiedzanie ptaszarni przy ośrodku "Urocza", Kalwaria Podlaska, przejazd bryczkami po malowniczych nadbużańskich łąkach, gry i zabawy sportowe oraz zajęcia plastyczne. Wszyscy bawiliśmy się rewelacyjnie. Ten wyjazd okazał się dobrym pretekstem do pierwszego "dłuższego" rozstania z rodzicami oraz sprawdzianem samodzielności, który wszyscy uczestnicy ukończyli oceną celującą.

 

 

 

 

 

 

  

R.G.

Teatr lalek

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedził teatr lalek "Bajka" ze Starego Sącza i zaprezentował swoją wersję bajki "Jaś i Małgosia".

 

 

 

„Dzień rodziny”

30 maja był wyjątkowym dniem dla naszych przedszkolaków, w tym dniu obchodziliśmy „Dzień rodziny”. Przedszkolaki z rodzicami i rodzeństwem przybyły do „dużej szkoły” na wspólne zabawy na świeżym powietrzu. Spotkaniu towarzyszyły m.in. zabawy naukowe i eksperymenty fizyczno-chemiczne. Ogromne bańki mydlane. Zabawy sensoryczne różnymi masami plastycznymi. Panie wyczarowywały z balonów kwiaty, miecze, pieska a nawet żyrafę. Było stoisko ze zdrową żywnością. Każdy mógł posilić się dobrą kalorią, którą spalił skacząc na dmuchanym zamku. Malowanie twarzy, tworzenie własnych obrazów i wiele innych atrakcji umilało nam wspólną zabawę. Pogoda była piękna, wiec piknik zakończyliśmy obiadem na świeżym powietrzu.

 

 

 

 

 

Wycieczka do „Parku Dźwięków”

16 maja przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do „Parku Dźwięków” w Dąbrówce. Podczas wycieczki dzieci spacerowały z ornitologiem i wsłuchiwały się w leśne odgłosy. Miały warsztaty bębniarskie. Odwiedziły „Muzeum muzyki”, w którym Pan Dudek opowiadał o instrumentach i urządzeniach do odtwarzania dźwięków. Była to świetna okazja do przybliżenia dzieciom elementów historii muzyki. Starsze przedszkolaki były w „Stodole edukacyjnej” gdzie dowiedziały się jak przebiega produkcja chleba „od ziarenka do bochenka”, oglądały rożne ziarna, mąki i gotowe wypieki. Podczas wycieczki pogoda nas nie rozpieszczała. Do Platerowa wróciliśmy przemoczeni, zmęczeni ale szczęśliwi!

 

 

 

Wizyta w jednostce OSP Platerów

15 maja przedszkolaki z naszego przedszkola wraz z nauczycielkami wybrały się na wycieczkę do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Platerowie. Na miejscu przywitali nas: druh Łukasz Marczuk oraz Tomasz Kasprowicz. Strażacy opowiadali nam o swojej ciężkiej pracy oraz wyposażeniu samochodu strażackiego. Zaprezentowali nam elementy stroju strażaka. Każdy przedszkolak mógł przymierzyć hełm. Chętni mogli poczuć się jak prawdziwi ratownicy zasiadając w wozie strażackim. Na zakończenie spotkania każde dziecko dostało słodki czekoladowy upominek. Dziękujemy za spotkanie i do zobaczenia za rok.

 

 

 

 

"Z młodej piersi się wyrwało..."

9 maja dzieci z ośmiu przedszkoli powiatu łosickiego uczciło 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, śpiewając podczas XVII Przeglądu Małych Form Teatralnych pt. "Niepodległa- przegląd pieśni i piosenek patriotycznych" organizowanego przez Samorządowe Przedszkole w Platerowie. Milusińscy z wielkim zaangażowaniem i dziecięcym urokiem prezentowali różnorodny repertuar. Nie zabrakło utworów tradycyjnych, takich jak "Przybyli ułani pod okienko" czy "Deszcz, jesienny deszcz", ale także pojawiły się piosenki sławiące piękno ojczyzny zaczerpnięte ze współczesnego repertuaru dziecięcego. Poprzez udział w tego typu wydarzeniach wspierane jest wychowanie patriotyczne młodego pokolenia. Celem przeglądu było upowszechnienie wśród dzieci piosenki patriotycznej oraz pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju i regionu.

 

 

 
E.T.

Spotkanie z magicznymi książkami

23 kwietnia grupę szesciolatków odwiedziły Panie pracujące w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach. W czasie spotkania zaprezentowały ciekawe książki dla dzieci. Były to między innymi książeczki przestrzenne, zapachowe, w formie puzzli. Najwięcej radości sprawiła dzieciom książka- niespodzianka- selfie.

 

 

 

Wizyta w Bibliotece Publicznej i Gminnym Ośrodku Kultury w Platerowie

W piątek 27 kwietnia przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Platerowie. Dzieci z zainteresowaniem zwiedziły budynek biblioteki. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Najmłodsi z zaciekawieniem oglądali książki. Z biblioteki wyszliśmy z wypożyczonymi nowościami wydawniczymi dla najmłodszych, lizakami i szerokimi uśmiechami. 

 

 

 

 

Po wizycie w bibliotece nie wróciliśmy do przedszkola. Postanowiliśmy udać się do Gminnego Ośrodka Kultury, aby obejrzeć scenę, rekwizyty, kurtynę w ramach tematu tygodnia „W świecie teatru”. Dzieci mogły poczuć się prawdziwymi aktorami, odgrywając role na scenie, a u ich stóp siedziała widownia, która nagradzała aktorów gromkimi brawami.

 

Wycieczka do Leśnej Podlaskiej

Przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Leśnej Podlaskiej. Głównym celem było zaprezentowanie dzieciom zasobów instrumentalnych miejscowej orkiestry dętej oraz zademonstrowanie brzmienia i wyglądu organów kościelnych. Będąc w tak ciekawym miejscu dzieci, dzięki uprzejmości brata paulina poznały w przystępny sposób historię Bazyliki Mniejszej w Leśnej Podlaskiej.

 

 

Wizyta ks. Biskupa

26 kwietnia nasze przedszkole odwiedził Ksiądz Biskup prof. dr hab. Tadeusz Pikus.

 

 

 

Dzień Ziemi

23 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Ziemi”. Rozmawialiśmy o ekologii, segregacji śmieci, oszczędzaniu wody i energii, a także o tym w jaki sposób możemy dbać o środowisko.

 

 

Wyjazd dzieci 3 i 4-letnich do sali zabaw ,,Wesolandia" w Siemiatyczach

18 kwietnia 2018 r. najmłodsze grupy z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do sali zabaw. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza wycieczka, pierwszy wyjazd bez rodziców i pierwsza podróż autobusem. Tyle emocji! Zabawa w sali zabaw była wspaniała. Dzieci biegły, skakały. Po dwugodzinnym szaleństwie zmęczone i głodne przedszkolaki wrócily na obiad.

 

 

 

Spotkanie z lokalnym muzykiem

Dnia 4 kwietnia nasze przedszkole odwiedził pan Zdzisław Marczuk – lokalny muzyk wraz z koleżankami z  zespołu „Pogodna jesień” z Konstantynowa. Pan Zdzisław to bardzo uzdolniony muzycznie człowiek. Potrafi grać m.in. na trąbce, akordeonie, klawiszach czy skrzypcach. Podczas spotkania zaprezentował nam swoje umiejętności muzyczne. Swoich sił w graniu na skrzypcach i akordeonie próbowały, także nasze przedszkolaki. Dzieci bardzo serdecznie przyjęły gości. Były tańce i zabawy przy ludowych melodiach.

 

 

 

Wielkanocne przygody pingwina Marcelka

28 marca nasze przedszkole odwiedził teatr z Białegostoku. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie „Wielkanocne przygody pingwina Marcelka”. Aktorzy w ciekawy i zabawy sposób przypomnieli najmłodszym o tradycjach i obrzędach związanych ze świętami  wielkanocnymi.

 

 

Strona 1 z 8