Przedszkole

Spotkanie z Panią Policjantką

Dnia 25 września 2019 roku w Samorządowym Przedszkolu w Platerowie odbyło się
spotkanie przedszkolaków z panią policjantką Edytą Kowalczyk – sierżant sztabowy Powiatowej
Komendy Policji w Łosicach.
Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pani policjantka
przybliżyła dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniała
numery alarmowe. Przedszkolaki dowiedziały się, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa
podczas jazdy samochodem. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja
radiowozu policyjnego i wyposażenia niezbędnego podczas wykonywania prac policjanta. Niektóre
przedszkolaki dzielnie odpowiadały, jak również Hania i Dorotka wspólnie wyrecytowały wiersz
„Światła na skrzyżowaniu”. Wspólne zdjęcie było zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty w
naszym przedszkolu.

 

 

Bądźmy ostrożni!-poznajemy zasady prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych.

W piątek 13 września sześciolatki uczyły się prawidłowo przechodzić po pasach. Zgodnie z treścią opanowanego wcześniej wiersza W. Chotomskiej „Gdy zamierzasz przejść ulicę na chodniku przystań bokiem, popatrz w lewo bystrym okiem, skieruj w prawo wzrok sokoli, znów na lewo spójrz powoli, jezdnia wolna więc swobodnie mogą przez nią przejść przechodnie”- kolejno wykonywały recytowane czynności i przechodziły po pasach na drugą stronę ulicy. Podczas tych praktycznych zajęć utrwaliły wiedzę dotyczącą bezpiecznego poruszania się po chodnikach.

 

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami odbędzie się w przedszkolu 29 sierpnia o godz 16.00. 

Rok szkolny 2018-2019

Zakończenie roku w przedszkolu

„Żegnaj domku nasz kochany, wesoły”-tymi słowami piosenki dzieci pożegnały wszystkich pracowników przedszkola oraz kolegów i koleżanki. Każda grupa przedstawiła przygotowany program artystyczny, którym powitała długo wyczekiwane wakacje. Przyszłym pierwszakom życzymy powodzenia w szkole, a wszystkim przedszkolakom i ich rodzinom słonecznych i bezpiecznych wakacji!

 

 

Wycieczka

Dnia 7 czerwca udaliśmy się na wycieczkę do "Ziołowego Zakątka" w Korycinach. Po dotarciu na miejsce zaczęliśmy zwiedzanie. Obejrzeliśmy różnego rodzaju zioła o właściwościach leczniczych i złożyliśmy wizytę w zabytkowym kościele. Następnie udaliśmy się do zagrody zwierząt co stanowiło ogromną atrakcję dla naszych przedszkolaków. Na zakończenie naszej przygody z "Ziołowym Zakątkiem" skorzystalismy z placu zabaw, składającego się tylko z drewnianych konstrukcji.

 

 

 

Wizyta strażaka

11 czerwca nasze przedszkole  odwiedził strażak, starszy ogniomistrz Łukasz Marczuk, pracujący w PSP w Łosiach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Platerowie, a prywatnie tata naszego przedszkolaka –Kacpra. Druh opowiadał przedszkolakom o swojej ciężkiej pracy oraz wyposażeniu samochodu strażackiego. Zaprezentował elementy stroju strażaka. Każdy przedszkolak mógł przymierzyć hełm oraz poczuć się jak prawdziwy strażak lejąc wodę z węża strażackiego. Dziękujemy za wizytę!

 

 

 

„Piknik rodzinny„

31 maja odbył się „Piknik rodzinny”. W tym wydarzeniu brały udział przedszkolaki z rodzinami oraz nasi starsi koledzy z Zespołu Placówek Oświatowych. Tego dnia na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: występ „Teatru rodziców” , malowanie twarzy, tworzenie mozaiki, zabawy z językiem angielskim, wystawa prac dzieci wykonanych w ramach projektu „Sztuka w opłotkach”, zabawy z chustą, zabawy z bańkami, urządzenia rekreacyjne, wizyta strażaków. Każdy uczestnik pikniku znalazł coś ciekawego dla siebie i miło spędził czas z rodziną na świeżym powietrzu.

 

 

 

 

 

 

Fizyka wszędzie styka

Dzieci 5 i 6 letnie oglądały dziś eksperymenty związane z naukami fizycznymi, chemicznymi i przyrodniczymi. Poprzez uczestnictwo w pokazie dowiedziały się na czym polega powstawanie wirów pierścieniowych, wytwarzanie wodoru. Pokaz zakończyły zabawy z helem i ciekłym azotem.

 

 

 

Julianowskie Niespodzianki

W dniach 21-22 maja klasa pierwsza oraz sześciolatki z naszego przedszkola wybrały się do Zagrody Edukacyjnej „Mazowieckie Sioło Julianówka” w Julianowie. Dla przedszkolaków chcących wypróbować jak smakuje samodzielność był to pierwszy wyjazd z noclegiem bez rodziców. Pod opieką pań: Grażyny, Renaty i Agaty wyposażone w „potężne” walizki i plecaki dzieci wyruszyły wczesnym rankiem w drogę. Program wyjazdu był atrakcyjny. Po zakwaterowaniu dzieci uczestniczyły w warsztatach: Od mleczka do sera i masełka oraz Wyplatanie kogucików z siana. Po południu zwiedziły mini zoo. Następnie udały się na spacer po Górach Łańcuchowych, gdzie zebrały materiał przyrodniczy potrzebny do pracy na kolejnych warsztatach plastycznych. Ale wyjazd z noclegiem to nie tylko warsztaty i spacery- aby zapełnić radością czas przed zaśnięciem bez mamy - było ognisko z kiełbaskami i zabawami ze śpiewem. Noc wszystkim minęła szybko i spokojnie. Drugiego dnia także nie było czasu na nudę i tęsknotę za bliskimi. Dzieci uczestniczyły aktywnie w warsztatach muzycznych, strzelały z łuku, prały na tarze, wyrabiały na kole garncarskim wazony, talerzyki i miseczki. Były zabawy z chustą integracyjną oraz Zumba dla wszystkich. Ale wszystko co dobre szybko się kończy. Więc pożegnaliśmy gościnnych gospodarzy i udaliśmy się w drogę powrotną do Platerowa i czekających na nasz powrót rodziców. Każde dziecko z pobytu przywiozło własnoręcznie wykonanego kogucika oraz „bagaż” miłych wspomnień.

 

 

 

 

 

 

ŚCIEŻKA SENSORYCZNA JUŻ GOTOWA

Zabawa w przedszkolu może być nie tylko źródłem rozrywki, ale może także pozytywnie wpływać na stymulację zmysłów dziecka. Pokonywanie ścieżki sensorycznej rozwija wyobraźnię dotykową, usprawnia motorykę dużą, pomaga korygować wady stóp oraz pobudza do pracy mięśnie nóg.
Nasze przedszkolaki bardzo lubią zabawy na powietrzu, dlatego z pomocą rodziców i oczywiście dzieci wykonaliśmy taką ścieżkę w naszym ogrodzie przedszkolnym. Do zapełnienia okienek wykorzystaliśmy różne materiały przyrodnicze: mech, szyszki, korę, orzechy, kamyki, piasek. Pierwszy spacer po ścieżce sprawił dzieciom wiele radości. Każde kolejne przejście było coraz pewniejsze, odważniejsze, aż dzieci zdjęły skarpetki i spacerowały boso. Teraz ścieżka jest urozmaiceniem podczas pobytu dzieci na placu zabaw.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w wykonaniu naszego "magicznego chodniczka" jak to określiły dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

Przegląd Małych Form Teatralnych

16 maja już po raz 18 nasze przedszkole zorganizowało ,,Przegląd Małych Form Teatralnych". Tegoroczny przegląd to "Tańce z różnych stron świata". Były tańce z Włoch, Hiszpanii, Ameryki Południowej. Mali artyści zaprezentowali swoje umiejętności taneczne z dużym zaangażowaniem i wdziękiem. Dziękujemy naszym miłym gościom za przybycie. Piękne występy zaprezentowały: Samorządowe Przedszkole w Ruskowie, Niepubliczne Przedszkole "Dobry Start" w Łosicach, Niepubliczne Przedszkole "Mali Odkrywcy" w Łosicach, Oddziały przedszkolne z Górek i Starych Szpak i oczywiście przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Platerowie. Do zobaczenia za rok!

 

 

 

 

 

Cyrk ,,Luna"

7 maja nasze przedszkole odwiedził cyrk "Luna". Dzieci mogły zobaczyć pokaz żonglerski, pośmiać się z klaunem, dotknąć prawdziwego węża. Zobaczyły pokaż magii i iluzji.

 

 

 

 

Dzień Ziemi

24 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu w naszym przedszkolu królował kolor zielony. Dzieci dowiedziały się jakie zachowania proekologiczne mogą wcielić w swoje życie, aby nasza planeta była szczęśliwa, jak dbać o przyrodę i środowisko. Grupa 6-latków przygotowała dla swoich młodszych kolegów przedstawienie o ochronie przyrody. Obchody tego dnia mają na celu kształtowanie postawy ekologicznej oraz uświadomienie wszystkim mieszkańcom naszego globu problemów związanych z ekologią. Tego dnia szczególnie powinniśmy pomyśleć o tym, jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę.

 

 

Spotkanie wielkanocne

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wielkanocne z udziałem dzieci, nauczycieli i pracowników przedszkola. Dzieci z grupy sześciolatków pod kierunkiem katechetki pani Agaty Obrępalskiej zorganizowały cześć artystyczną. Były konkursy oraz zabawy związane z Wielkanocą. Na koniec spotkania wszyscy składali sobie życzenia, dzielili jajkiem oraz jedli pyszną babę wielkanocną.

 

 

 

 

WARSZTATY TWORZENIA ŚWIEC

W środę 03.04.2019r. przedszkolaki wzięły udział w warsztatach podczas, których wykonały świece. Dzieci miały do dyspozycji słoiczki oraz mnóstwo inspirujących materiałów plastycznych. Dzięki nim każdy mógł zaprojektować wygląd swojej świecy według własnego pomysłu. Gdy dzieci ozdobiły już słoiczki wielkanocnymi (świątecznymi ozdobami) pani Jola Ostaszewska prowadząca warsztaty zalała je ciepłym woskiem i w każdym z nich umieściła knot. Dzięki pomysłowości dzieci każda świeca jest wyjątkowa i niepowtarzalna.
Zajęcia zostały zrealizowane w ramach projektu „Sztuka w opłotkach” dofinansowanego przez Fundację Orlen – Dar Serc.

  

 

 

Baśń muzyczna

28 marca dzieci wyjechały do Siemiatycz na baśń muzyczną pt "W tajemniczej krainie krasnali". Była to opowieść o skrzatach malutkich, smerfach wesolutkich, krasnoludkach i króliczkach z uśmiechem na policzkach, o złej czarownicy złośnicy i niedźwiadku miodojadku. Takie dziwy tam się działy, że dzieciaki wciąż się śmiały. Baśń przygotował Teatr Muzyczny "Duduś" z Łodzi.

 

 

 

Malowanie kafli

26 marca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z panem Danielem Ludwiczukiem. Dzieci podczas zajęć ozdabiały kafle według własnego pomysłu. Stworzone wzory i rysunki trafią do specjalnego pieca, gdzie zostaną wypalone. Takie warsztaty to dla najmłodszych nowe doświadczenie, które rozwija wyobraźnię i zdolności plastyczne.
Zajęcia zostały zorganizowane w ramach projektu ,,Sztuka w opłotkach" dofinansowanym przez Fundację ,,ORLEN - Dar Serca".

 

 

 

Przygoda z książką

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedziły panie pracujące w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach. Zaprezentowały dzieciom wiele rodzajów książek: magiczne, zapachowe, trójwymiarowe i z „dziurką”. Dzieci mogły zobaczyć i dotknąć książkę pisaną alfabetem Braila. Dzisiejsze spotkanie zachęciło dzieci do czytelnictwa i wizyt w bibliotece.

 

 

Konkurs "Muzyka to..."

19 marca w naszym przedszkolu odbyło się wręczenie nagród uczestnikom konkursu ,,Muzyka to...". Był to konkurs dla dzieci i rodziców polegający na wysłuchaniu utworu muzycznego i stworzeniu do niego rysunku. Prace wykonalo 10 przedszkolaków. Stworzone dzieła były różnorodne, kolorowe i przede wszystkim pomysłowe.

 

 

 

Strona 1 z 11