wtorek, marzec 26, 2019

DJ-ImageSlider

  • sl1.jpg
  • slajd2.jpg
  • slajd3.JPG
  • slajd4.JPG
  • slajd5.JPG
  • slajd6a.JPG

”Lublin w stylu retro”

Cel projektu: Dowartościowanie się dzieci z rodzin ubogich poprzez wyrobienie w sobie smaku, nabycie odwagi do stylizowania się oraz dostrzeżenie i wyeksponowanie własnych atutów podczas warsztatów fotografii w stylu retro pośród atrakcji architektonicznych Lublina.

Streszczenie: Inspiracją do projektu ”Lublin w stylu retro” był artykuł odnaleziony na stronie kultura.lublin.eu, gdzie przywołano lubelski festiwal "Ogrody Piosenek" jako przykład imprezy, na której prezentowano utwory z sensem. Pośród nich znalazły się teksty Mariana  Hemara i Juliana Tuwima, którego ogłoszono Patronem Roku 2013. Łącząc Lublin z Tuwimem, wymyśliłam działanie, które rozwinie nasze dzieci wielorako: multimedialnie, bo na zajęciach z fotografem opanują naukę pracy z aparatem fotograficznym, a podczas warsztatów w Lublinie wcielą teorię obsługi aparatu w życie i wykonają zdjęcia; literacko, bo na zajęciach polonistycznych poszukają i poczytają nieznane im z podręczników szkolnych teksty Tuwima, ustalą ich klimat i scharakteryzują bohaterów; plastycznie, bo wymyślą stylizacje do tekstów, dobiorą rekwizyty i wyszukają atrakcyjne miejsca na Starym Mieście w Lublinie, gdzie odbędzie się sesja fotografii w stylu retro, w której fotografami i modelami będą sami uczniowie; emocjonalnie, bo wśród zabytków oddalonego o 150 km. od rodzinnej wsi - Lublina, na ulicach którego pozostaną anonimowi, odważą się na stylizacje, wcielanie w role i pozowanie do zdjęć, na których dostrzegą swe mocne strony. Po powrocie do szkoły robią wernisaż-zapraszają rodziców i znajomych .

Korzyści edukacyjne: Dzieci poczytają  wiersze Juliana Tuwima, zobaczą Lublin i dostrzegą w nim różne style architektoniczne. Opanują obsługę aparatu fotograficznego i programów komputerowych do obróbki zdjęć.

Wsparcie finansowe: Fundacja Banku Zachodniego WBK

Dziękujemy.