„Mojżesz z Mężenina”

Twórczość Starego Doktora stała się pretekstem do działań w ramach projektu „Mojżesz z Mężenina” zainicjowanego przez Marię Daszko, a zrealizowanego w 2008 roku przez Nadbużańskie Stowarzyszenie Oświatowo-Ekologiczne "Mężenin" z pomocą uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Platerowie i przy wsparciu finansowym Fundacji im. Stefana Batorego.
Odbył się plener fotografii otworkowej w Dolinie Bugu, na którym uczniowie naszej szkoły  zrobili  zdjęcia, posługując się  camera obscura z puszek po cukierkach czy pojemników po kawie. Pod okiem artystek: Dominiki Lewandowicz i Kingi Łaskiej wywołali materiał w ciemni urządzonej w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Mężeninie i przygotowali 30 fotografii, które stanowią dziś wystrój szkoły.